Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś klimatyzator przenośny do 2k? Czym mniej tym lepiej, byle był dobry i wart swojej ceny. Mam tu w kawalerce małe piekło. Potrzeba schłodzenia salonu 18m2.

#klimatyzacja
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@rybeczka: kurde właśnie tego sie obawiam że wszystkie podobnie g---o dają.... Miałem kiedyś taki używany stary który kupiłem za 400zł przez 2 sezony, tylko hałasował, coś tam chłodził ale tylko jak wiało na ciebie to sie czuło ulge a po wyłączeniu zaraz dalej upał. Koniec końców trafił na śmietnik i myślałem że nowy droższy da rade.
  • Odpowiedz
nowy droższy da rade.


@rocky_b: Masz możliwość wpięcia w kratkę wentylacyjną odprowadzenia rurą spiro? Jeśli nie to zapomnij, po drugie te przenośne badziewia może i był by minimaln ysens jak np by cie nie było w mieszkaniu powiedzmy 16 godzin, wtedy to uruchamiasz, jak wracasz wyłączasz, tak żeby siedzieć z tym w jednym pomieszczeniu jest to niemożliwe dla mnie, każdy robi 50+ dB.
  • Odpowiedz
@rocky_b: mam teraz 24 stopnie w mieszkaniu przy 35 na zewnątrz, a jakbym zamknął drzwi od salonu to miałbym poniżej 20. Tak więc to nieprawda, że przenośne klimy nie działają. W tej cenie masz dwururowe Fral, albo jakiś Eberg / cokolwiek za 800zł i dołożenie drugiej rury samemu przez pudełko po butach. Byle tylko klima miała 2 kratki (parownika i skraplacza). Przeszukaj tag.
Głośno jest, ale przynajmniej chłodzi. Jeżeli jest
  • Odpowiedz
Aha - i w blokach w przewód kominowy nie wolno się wpinać żeby nie wpychać sąsiadowi spalin bo może się to skończyć tragedią.


@rojber_w_laczkach: Jak najbardziej można tylko trzeba posmarować dobrze w sanepidzie i w INB :) Ja mam w domu od listopada kebab. Poza tym w polskim prawie mamy rozróżnienie na przewody wentylacyjne oraz spalinowe. W większości nie ma tych drugich.
  • Odpowiedz
@rocky_b: ja wziąłem MDF 10mm (60x30) i wyciąłem 2 dziury na rury. Wstawiam to w okno, spuszczam metalową roletę zewnętrzną, a w MDF-ie zamontowane są na wylot zwykłe śruby, na których ta roleta się opiera i nie zasłania wlotu i wylotu. Wtedy od dworu oddziela mnie tylko roleta, więc jeszcze wstawiam kawał tektury oklejonej matą na szybę samochodu. Rury przykrywam kocami żeby nie promieniowały ciepłem.
  • Odpowiedz
@rocky_b: w tej cenie znajdzie się jakiś Eberg, Tristar, Honeywell, Sencor. Drożej masz Warmtec, Fral, Qubo.

Taki używany też można, ale ja bym się targował bo chyba właśnie skończyła mu się gwarancja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I musisz rozważyć odgrzybienie go i zapytać, czy nie były palone p-------y. I jest dosyć mocny.
  • Odpowiedz
Polecicie jakiś klimatyzator przenośny do 2k?


@rocky_b: polecić - nie. Ale możemy odradzić. Przenośne klimatyzatory to jest g---o z samego założenia.
  • Odpowiedz
@rocky_b: kup zwykłą za 800 te klimy mają 9000 BTU to jest 2,6 kW chłodniczej realnie tam jest około 2,2 kW chłodniczej i przerób tak żeby dmuchało zimnym z balkonu i pobierało do schłodzenia druga rurą z pomieszczenia. Jak dasz dwa kawałki rury spiro ocieplonej to będzie go mało słychać gdyby stał na balkonie. Kawałek kartonu taśmy, trochę termo kleju, ze dwa paski mocujące i kilka kołnierzy na rury 150
  • Odpowiedz
@Jarek_P: do splita nie mają podejścia, ale czasami nie ma wyboru. ¯\(ツ)/¯ Jak dobrze przemyślisz doprowadzenie im powietrza to eliminujesz problem z robieniem podciśnienia i ograniczasz hałas.

@rocky_b: jeżeli w budynku są gazowe kuchenki, podgrzewacze wody itd, to polecam czujnik tlenku węgla (kidde, orno). Nigdy nie wiadomo, czy różnica temperatur lub jakieś ewentualne zassanie nie spowoduje ciągu wstecznego! Na wszelki wypadek nie biorę przy tym prysznica, chociaż czujnik
  • Odpowiedz
@rocky_b eberg q40 i te fral 12 13 14 chodzą używane na olx po 1500 i warto taką używkę wziąć tylo trzeba jechac po to i sprawdzic czy rzeczywiście na wylocie ma temperaturę 7-9 C. Jeśli tak to brać o ile są w okolicy.

@rojber_w_laczkach ten eberg q40 / fral 14 są i fral 16 i 19 lub ten warmtec kp40 one z drugą rura gdyby były ocieplone to są
  • Odpowiedz