Wpis z mikrobloga

Mirki jaki leasingodawca pod używane auto?
Jestem dość ciemny w temacie, więc nie mam punktu zaczepienia. Ogólnie interesuje mnie leasing używanego pojazdu(czyli jak zakładam maks 10letnie) z opcją wykupu-najniższa możliwa rata, żeby nie obciążać budżetu. No i teraz nie wiem gdzie szukać. Mlease(chyba) jakiś czas temu kalkulację dali mi na 138%- no chyba że to norma przy używanych?
#leasing
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jaki leasingodawca pod używane auto?

@d1ck: co??? Taki który daje najniższy %
Jak chcesz dobrą ofertę to wysyłasz zapytania wszędzie, potem negocjujesz na zasadzie że pokazujesz że gdzieś masz lepszą opcję i czy chcą dalej rozmawiać.
Dodatkowo pytaj się o umowę do przeczytania przed podpisem i o cennik za dodatkowe "usługi"
  • Odpowiedz
@d1ck: EFL, Santander, mLeasing. Ale jak znajdziesz używane auto sprzedawane przez dealera marki to oni mają swoje finansowanie (VW Leasing, Toyota Leasing, etc.) i zwykle tam koszt leasingu będzie najniższy.
Pamiętaj też, że zwiększając wykup i okres finansowania zwiększasz jednocześnie koszt leasingu. Najtańsze parametry będą 24 lub 36 mies., maksymalna pierwsza wpłata i 1% wykup.
  • Odpowiedz
@mateusz_dzordan5656: Czemu nie BNP?

@pyszniarz Najniższy procent nie jest najlepszym wyznacznikiem. Dobrze, żeby był, ale nie jest najważniejszy. Przy używce ma znaczenia czas decyzji, czas do wysłania zamówienia i brak wyceny rzeczoznawcy. Używki schodzą dosłownie na pniu.

@d1ck 138% to nie norma, raczej na maxa niekorzystne parametry tj. 0% wkładu, 5 lat i 30% wykupu, chociaż to nadal drogo te 138%. 11 lat to wiek pojazdu na koniec
  • Odpowiedz
@mateusz_dzordan5656: To bardzo dziwne. Akurat infolinia BNP wprowadziła identyfikator NIP, jeszcze mi się nie zdarzyło abym czekał na konsultanta dłużej niż 4 sygnały. A co do cesji - jakby to powiedzieć - tak wygląda cały rynek... Cesja to żaden interes dla firmy leasingowej i jest traktowany jak zgniłe jajo, stąd małe nakłady pracowników aby się tym zajmować. W pewnej firmie leasingowej doradca klienta, za "obsłużenie" cesji czyli wprowadzenie danych ze
  • Odpowiedz
@d1ck: Jeszcze Ci dam sugestię, że jak szukasz używanego auta to najlepiej rozglądaj się za autem od innej JDG. Takie fury są najlepiej zadbane, bo poprzedni właściciel dbał jak swoje. Jak rozmawiam ze swoimi klientami to sporo osób robi folie, ceramiki, oleje co 10k, no fury po prostu zadbane, bo przy leasingu z wykupem dbasz jak o swoje. Najgorsze są auta po CFM, gdzie np. taki VWL czy APL wręcz
  • Odpowiedz
To bardzo dziwne. Akurat infolinia BNP wprowadziła identyfikator NIP, jeszcze mi się nie zdarzyło abym czekał na konsultanta dłużej niż 4 sygnały


@OptiFinance: Ja dzwoniłem jako nowy klient, zacząłem w poniedziałek i dopiero w środę albo czwartek udało mi się pogadać. Czekałem na linii w kolejce aż do automatycznego rozłączenia.
  • Odpowiedz
@mateusz_dzordan5656: Jako nowy klient? A to nic dziwnego, infolinia jest posprzedażowa, tam nie ma handlowców. Ta branża w 90% opiera się na sieci pośredniej czyli brokerów, pośredników, dealerów i działa na zasadzie leadów i prowizji za doprowadzenie klienta. Pozostałe 10% to działy od dużego biznesu, gdzie handlowcy uderzają do korporacji, detalem się nie zajmują. Możesz wypełnić formularze zgłoszeniowe w każdej firmie z rynku i efekt będzie podobny, a prawdopodobnie w
  • Odpowiedz