Wpis z mikrobloga

Pytanie do kogoś starszego i rozsądnego (ewentualnie tylko rozsądnego :) ) i mającego sporo kontaktu z ludźmi w Polsce. Czy nastroje, opinie i wiedza dominująca na wykopie w temacie #ukraina i #rosja ma w jakimś stopniu przełożenie na całe społeczeństwo w Polsce? Czy to raczej margines społeczny i dzieciaki? Pytam, bo mieszkam od wielu lat z rodziną w innym kraju i ciężko się zorientować jak to naprawdę w Polsce wygląda. Dziękuję i pozdrawiam. #polityka #polska
  • 17
  • Odpowiedz
@pp25: nie ma przełożenia. Tego typu przygłupy na szczęście są tylko w internecie. Oczywiście nie znaczy to że wszyscy muszą lubić Ukraińców, ale jeszcze nie spotkałem osoby, która miałaby jakikolwiek wątpliwości i ból dupy o wspieranie Ukrainy. Tu takich durnych botów idiotów jest na pęczki.
  • Odpowiedz
Czy to raczej margines społeczny i dzieciaki?


@pp25: Internet jest aktualnie zalany konfederatami, antyszczepionkowcami, itp. elementem. Widać to na wyborach, gdzie w internecie na się wrażenie, że konfederacja wygrywa, a w rzeczywistym świecie skaczą z radości bo udało się dostać 10% przez małą frekwencję. W internecie jest ogromny zalew trolli i zrobił się straszny syf. W rzeczywistości ludzie nie są tak antyukrainscy jak by wskazywał internet.
  • Odpowiedz
@pp25: wykop jest opanowany przez prokacapów z konfederacji, Myśli Polskiej i kamratów. Sami siebie okreslają jako endokomunisci. Czyli są komuchami nienawidzącymi zachodu i popierającymi kacapski imperializm (duginowski eurazjatyzm w ktorym Polska jako kraj ma przestać istnieć). Jak tylko zaczęła się wojna to Sykulski na jednej prokacapakiej konferencji powiedział, że należy tworzyć tysiące kont aby propagować jedyny słuszny punkt widzenia. Dlatego mamy teraz tako wysyp prokacapow na wykopie

https://oko.press/prorosyjska-konferencja-w-warszawie-sykulski-i-szyszkowska-narzucali-ton
  • Odpowiedz
Jak inne pluskwiaki, owad ten ma aparat gębowy zaopatrzony w kolcowatą kłujkę, za pomocą której przebija ciało ofiary i wprowadza do niego swoje enzymy trawienne. Potem zwykle czeka przez około kwadrans, aż zaczną działać i dopiero po upływie tego czasu zaczyna się pożywiać, wysysając wnętrzności (ostatnie zdjęcie - młody owad w stadium nimfy ze zdobyczą).


@pp25: w Polsce po miastach wieczorami chodzą patrole patriotów, którzy biją i przeganiają napotkanych ukraińców.
  • Odpowiedz
@pp25: Nadal główna relacja jest zdecydowanie pozytywna. Ogromna liczba ludzi, którzy normalnie żyją w społeczeństwie poznała osobiście jakiegoś Ukraińca i widzą, że to normalni ludzie. Ale też przykład zauważam coraz częstsze komentarze na żywo, że Ukraińcy się panoszą, jeżdżą pijani, kradną w sklepach. Oczywiście bez żadnych konkretów. To w większości ludzie, którzy właśnie łyknęli tę nagonkę zasiewaną przez kacapskie trole w necie, a źródło wiedzy to konto na TikToku.
  • Odpowiedz
@pp25: Mam bardzo szeroki kontakt z ludźmi z różnych grup społecznych bo pracuje w usługach. W prawdziwym życiu spotkałem tylko raz takiego przygłupa rusofila jakich na wykopie pęczki. Próbował mnie namówić do głosowania na formację Sykulskiego przed wyborami. Oczywiście pogoniłem dziada. Tak to mają różny stosunek do ukrainców, ale do wspierania Ukrainy i tępienia r0sji wszyscy są w 100% zgodni.
  • Odpowiedz
Tego typu przygłupy na szczęście są tylko w internecie. Oczywiście nie znaczy to że wszyscy muszą


@pp25: Im dalej od większych miast to niechęć do Ukraińców jest większa. Wioska swoje wie, choć poza powiat dupy nie ruszyła i zawsze są gotowe opowieści w stylu "mam kolegę co jego szwagier, ze swoim znajomym widzieli, co Ukraińcy" i tu sobie podstaw co ci tam pasuje.
  • Odpowiedz
@wersre: Przesadzasz głosowałem na Konfederacje i daleko mi do kacapów tymbardziej do ich piątej kolumny samozwańczego kamraty wrzeszczącego i atakującego swoich kontr rozmówców. Do komuchów też mi daleko. Atakować nikogo nie atakowałem i nie zamierzam nawet za poglądy. Nie wiem skąd u ciebie taka nienawiść w ocenie wiem natomiast że jest taki naród który by powiedział że musiałeś tą nienawiść wyssać z mlekiem swojej matki.
  • Odpowiedz