Wpis z mikrobloga

@needer coś takiego znalazłem:

PEGI 16
To oznaczenie jest stosowane, gdy przemoc (lub aktywność seksualna) zaczyna być prezentowana w sposób realistyczny. W grach zaklasyfikowanych jako 16+ może występować bardziej wulgarny język, a także mogą one przedstawiać używanie tytoniu i narkotyków oraz działalność przestępczą.

PEGI 18
Oznaczenie mówiące, że gra jest przeznaczona dla dorosłych. Jest stosowane, gdy przemoc osiąga brutalny poziom lub są przedstawione elementy określonych rodzajów przemocy. Brutalna przemoc jest najtrudniejsza
  • Odpowiedz
@needer @LuckyDice

Do tego mozna dodac takie rzeczy jak narkotyki, alkohol, prostytucja, bardzo niepokojace sceny w niektorych questach i tak dalej

Ogolnie skyrim/wiedzmin nie jest taki straszny ale wystarczy kilka momentow zeby podbic pegi nawet nie sama przemoca
  • Odpowiedz
@needer @LuckyDice w Skyrima nie grałem ale Wiedźmin ma PEGI 18+ przez przemoc, wulgarny język, seks, alkohol.

Większa zagadką dla mnie jest PEGI 18+ dla Demons Souls i Sekiro, gdzie reszta soulsów (w tym Bloodborne) od fromsów jest od 16
  • Odpowiedz
@Tratak: no to dla twojej wiadomości: pierwsza scena w jakiej gracz bierze udział po stworzeniu postaci to klękanie przed kata zaraz po innym gościu, który został ścięty. Jakie ta gra miałaby dostać PEGI inne niż 18? 21?
  • Odpowiedz