Wpis z mikrobloga

Jako kierowca BMW, mam poważne pytanie do bardziej doświadczonych kierowców. Załóżmy, że stoicie na lewym pasie takiego lewoskrętu jak na screenie.
Pytanie: komu i po co sygnalizujecie zamiar skrętu w lewo kierunkowskazem?

Pytam jak najbardziej serio.

#samochody #polskiedrogi #prawojazdy
Tja88 - Jako kierowca BMW, mam poważne pytanie do bardziej doświadczonych kierowców. ...

źródło: komu

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tja88: po pierwsze, trzeba mieć to trzeba, twarde prawo ale prawo
po drugie, załóżmy że stoimy na końcu w kolejce do skrzyżowania, a ktoś za nami się zamotał i nie spojrzał na znaki pionowe, a znaki poziome są zasłonięte przez stojące samochody, dzięki migaczom będzie mógł bardzo szybko ocenić który pas służy do skrętu w którą stronę
a po trzecie, w zależności jak wygląda skrzyżowanie i jeśli jest ono kolizyjne,
  • Odpowiedz
@Tja88: Jako bardziej doświadczony kierowca BMW już mówię:

1) Bo trzeba
2) Bo nie ma żadnego powodu żeby tego nie robić

No chyba, że masz takiego grata, że jak odpalasz kierunek to wyłącza Ci radio bo za mało prądu
  • Odpowiedz
  • 0
@SzlachcicPolny: Tu chodzi o oślepianie po zmroku. Czasem się stanie tak, że #!$%@? ci taki migacz prosto w twarz i zamiast móc spoglądać na światła, odwracasz wzrok, żeby ci się źrenice nie zwęziły, co potencjalnie jest niebezpieczne. Ja sobie przyjąłem, że migam, gdy ma to sens.
  • Odpowiedz
@Tja88 bo cholera wie czy naprzeciwko wiedzą gdzie jedziesz, czy ktoś się będzie zastanawiał czy zawracasz czy nie, czy na przejściu na pasach wiedzą. Więc żeby nikt w okół nie miał wątpliwości co inny kierowca odwala, wszyscy zgodnie włączamy kierunkowskazy, czytamy znaki, i takie tam. Zaznaczam jednak, że nie poruszam się BMW, więc to pewnie inaczej.
  • Odpowiedz
  • 2
Przepisy prawa to nie widzimisie randoma

@dr-proktor: Chciałbym zobaczyć, jak się randomie zatrzymujesz do zera na każdym stopie i na każdej zielonej strzałce. XD
  • Odpowiedz