Wpis z mikrobloga

Jako kierowca BMW, mam poważne pytanie do bardziej doświadczonych kierowców. Załóżmy, że stoicie na lewym pasie takiego lewoskrętu jak na screenie.
Pytanie: komu i po co sygnalizujecie zamiar skrętu w lewo kierunkowskazem?

Pytam jak najbardziej serio.

#samochody #polskiedrogi #prawojazdy
Tja88 - Jako kierowca BMW, mam poważne pytanie do bardziej doświadczonych kierowców. ...

źródło: komu

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Inaczej. Stoisz na prawym pasie do skretu w lewo i migasz. Skrecasz w lewo, czy chcesz zmienic pas?
  • Odpowiedz
@Tja88: niby włączenie kierunkowskazu w tym przypadku nie jest konieczne, bo znaki wskazują kierunek w którym można się poruszać, ale ja włączam, bo to już weszło w nawyk. Skręcam = włączam kierunek i nie rozmyślam czy może nie włączyć, bo nie warto
  • Odpowiedz
  • 1
@Myszka_: Nie chwaliłbym się bezmyślnym jeżdżeniem na "autopilocie". Jeśli mamy czas, to każdy wykonywany przez nas ruch powinien być świadomy.
  • Odpowiedz
@Tja88:

Chciałbym zobaczyć, jak się randomie zatrzymujesz do zera na każdym stopie i na każdej zielonej strzałce


Myślę że tak naprawdę to byś nie chciał. Trąbiłbyś klaksonem, krzyczał i wymachiwał coś rękami gdybyś coś takiego zobaczył.
  • Odpowiedz
Tu chodzi o oślepianie po zmroku.


@Tja88: XD

Najgłupszy argument jaki kiedykolwiek słyszałem. Jeśli kogoś oślepiają kierunkowskazy albo światło stopu, to powinien iść do okulisty. Zdrowi ludzie nie mają takich objawów.
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli kogoś oślepiają kierunkowskazy albo światło stopu, to powinien iść do okulisty. Zdrowi ludzie nie mają takich objawów.


@jandiabeldrugi: To ty się do niego przejdź. Jestem przekonany, że za 250 zł ładnie ci wytłumaczy mechanizm adaptacji wzroku do warunków oświetleniowych, a może nawet sypnie jakąś ciekawostką o tym, dlaczego na łodziach podwodnych stosuje się czerwone światło. A tymczasem won na czarno, bezbeku.
  • Odpowiedz
Nie chwaliłbym się bezmyślnym jeżdżeniem na "autopilocie". Jeśli mamy czas, to każdy wykonywany przez nas ruch powinien być świadomy


@Tja88: nie prowadzę już od dawna z wczuwaniem się jak na egzaminie. Nie ma co rozkmniniać, czynności w samochodzie są powtarzane tysiące razy. To jakbyś przy chodzeniu miał sobie w głowie mówić jak stawiać kroki, bez sensu
  • Odpowiedz
Czasem się stanie tak, że #!$%@? ci taki migacz prosto w twarz i zamiast móc spoglądać na światła, odwracasz wzrok, żeby ci się źrenice nie zwęziły, co potencjalnie jest niebezpieczne.


@Tja88: Pierwsze słyszę o takim problemie, a więcej jeżdżę po zmroku niż w dzień. Może masz jakieś problemy z oczami. Albo po prostu nie stawaj tak blisko, chociaż no nie ważne jak stałem to mnie nie raziło. Światła stopu tak,
  • Odpowiedz
Nie chwaliłbym się bezmyślnym jeżdżeniem na "autopilocie".


@Tja88: To pokazuje, że jesteś niedoświadczonym kierowcą. Rozumiem, że każdy ruch nogą czy ręką przy chodzeniu też musisz robić świadomie, bo inaczej nie ma czym się chwalić? Dla Ciebie jazda samochodem, może powodować jeszcze wow, więc rejestrujesz wszystko w głowie. Jak ktoś dużo jeździ to schematy są ustalone i jedziesz bez zapamiętywania jeżeli nic nie odbiegało od normy
  • Odpowiedz
  • 0
@SzlachcicPolny: Światło stopu jest stałe. Kierunkowskaz miga. Byłeś kiedyś na dyskotece?

Poza tym spróbuj czasem zrozumieć czytany tekst. Nawet mnie zacytowałeś: "jeżdżenie", a odpisujesz, jak bym napisał o pojedynczych czynnościach i to w zakresie różnic 1 cm ruszenia kierownicą. Dalej nie czytam, bo widzę, że nie dotrze.
  • Odpowiedz
@Tja88: Stałe, mocniejsze i świeci centralnie w szybę. Kierunek miga sobie z boku, jezeli się nie wpatrujesz to nie przeszkodzi na pewno. Jeżeli dla Ciebie kierunek jest jak dyskoteka to pozostaje napisać "XD" i serio, idź do lekarza, bo możesz stwarzać zagrożenie na drodze, jeżeli światło kierunkowskazu upośledza Twój wzrok.

No jeżdżenie, dlatego pytam czy chodzenie też musi być dla Ciebie świadomą czynnością.

No nie czytaj, musi być ciężko czytać,
  • Odpowiedz
@Tja88 ale Ty nie wiesz czy nie mają strzałki zielonej, albo czy piesi na drodze w którą wjeżdżasz nie mają akurat zielonego światła, albo ze karetka na sygnale jedzie i zastanawia się czy może czy też nie. Zakładam że na specyficznym skrzyżowaniu które znasz - wiesz. Jednakże jak się jeździ gdzieś, gdzie nie mamy pojęcia co nas czeka za zakrętem i nie specjalnie nas to interesuje, to wrzucamy kierunek jak wszyscy
  • Odpowiedz
@Tja88 ja mam wywalone na kierunek w takiej sytuacji, nie uważam żeby komukolwiek na drodze miała ta informacja potencjalnie pomóc, aczkolwiek zdarza się że z jakiegos niewyjaśnionego powodu wrzucę go ruszając na zielonym. Myślę że ogólnie kierowcy zdają sobie z tego sprawę, chociaż niektórzy kurczowo trzymają się zasad i wbijają migacz bo 'taki przepis i juz', a w kodeksie ruchu drogowego nie robią z tego tytułu zmiany, bo tylko by to
  • Odpowiedz