Wpis z mikrobloga

Siema, byłem jakiś czas temu ponownie we Włoszech- tym razem akurat Bolonia i Florencja. Bardzo mi się spodobało to, że mają tam ogromne księgarnie- wielo piętrowe. Coś co mógłbym porównać do empiku w domach towarowych, lub dawnego traffiku w #warszawa. Sporo książek, dużo limitowanych edycji, manga, dział po angielsku, miejsce gdzie możesz usiąść i przeczytać kawałek książki, a jak zgłodniejesz to jest też kawiarnia, a nawet i restauracja z winkiem.

Czy prócz wspomnianego wcześniej empiku/traffiku jest takie miejsce, najlepiej w #warszawa? Albo w naszym kraju? XD Zazwyczaj księgarnie w naszym kraju to jest lokal w bloku na parterze wielkości żabki gdzie nawet nie ma gdzie usiąść i jak stoisz dłużej niż 5 minut obok regału to podchodzi kasjerka i zagaduje czego szukasz (nie jest to nic złego, chociaż ja odnoszę wrażenie, że zależy jej na tym bym już sobie poszedł po prostu). XD

Jeszcze kiedyś pamiętam na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła z Solidarności na piętrze była większa księgarnia, ale to było parę lat temu i ostatnio już jej nie mogłem znaleźć.

#ksiazki #literatura #ksiegarnie #ksiazka #kiciochpyta #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach