Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, tak sobie patrzę na swoje #bieganie i trochę mnie wkurza, jak bardzo poszarpany jest wykres prędkości. Jasne, nie trzymam równego tempa, ale pomiar z GPS na fenix 5 to jest mimo wszystko lekki żart jeśli chodzi o jakiś pomiar tempa chwilowego, np. na bieżni to już w ogóle szkoda gadać.

Myślałem o kupnie footpoda Garmina. W międzyczasie przestali go sprzedawać, ale pojawił się running dynamics pod który wziąłem za następcę - o taki: https://www.amazon.pl/Garmin-Running-Dynamics-Czujnik-Biegowy/dp/B06XQ4KCVL/

No i w końcu kupiłem, rozpakowuję... a tu zdziwko, mocuje się go nie na buta a w okolicy pasa... i chyba daje jedynie to co daje HRM-PRO albo HRM-RUN ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dzisiaj sobie wypróbuję, ale czuję że będzie zwrot bo z tych wypasionych wykresów to jedynie bilans lewa/prawa u mnie coś pokazuje (tj. potwierdza że mam feler w kroku xD).

Czy nie ma już prawdziwego footpoda, który naprawdę mierzy tempo chwilowe, a jeśli człowiek chce by mu zbrzydło bieganie i wybierze się na bieżnię mechaniczną to też policzy wszystko jak należy? Widziałem jakieś stare footpody na ebayu, czy to garmina czy adidasa, ale czegoś co jest na bieżąco w sprzedaży - nie...
enron - Hej Mirki, tak sobie patrzę na swoje #bieganie i trochę mnie wkurza, jak bard...

źródło: IMG_DA0BE05ECD93-1

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enron: running pod to tylko wskaźniki dynamiki biegu - te same co w pasach garmina. Z takich aktualnie działających/w produkcji footpodów to teraz chyba STRYD jest najlepszy. Niemniej też drogi jeśli bieże się amatorskie zastosowane, ja na wykres predkości z mojego fenixa 6 już nawet nie patrzę
  • Odpowiedz
@enron: to ci wystarczy, łączy sie bez problemu z zegarkiem po ant+
https://forol.pl/akcesoria-trenerskie/p116174-krokomierz-adidas-micoach-speed-cell-v42038.html

Swego czasu byly po 10zl na allegro, ale skonczyly sie. Potrzebujesz tej zielonej pastylki z takim plastikowym uchwytem, nie dongla usb czy czegokolwiek takiego, bo czesto mozna w ogloszeniach trafic blednie nazwane/opisane.

Na tej stronie jest tez zestaw adidasa z pulsometrem i pacerem, no ale ten ostatni to juz niestety martwe urzadzenie, koszt jakies 50zl.
PurpleHaze - @enron: to ci wystarczy, łączy sie bez problemu z zegarkiem po ant+ 
htt...

źródło: p116174-krokomierz-adidas-micoach-speed-cell-v42038

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@EWRNB: no wiem że F5 słaby jest i w zasadzie tylko 7 szafir coś dobrze mierzy. Już chętnie bym zamienił zegarek, bo każdy bieg to totalna rozwałka jeśli chodzi o pomiar wysokości (praktycznie zawsze wpadam według zegarka do stumetrowej przepaści i potem mozolnie się wspinam) ale doczekam chyba do BF. Serwis garmina zaproponował zakup z 30% rabatem, ale 30% zniżki na ich stronie to wychodzi jak zwykła cena na amazonie
  • Odpowiedz
@enron Używam dokładnie tego czujnika poleconego przez @PurpleHaze - dawał radę przy Vivoactive 4 (tylko tam ograniczeniem było albo wszystko z footpoda, albo nic - więc biegnie bez śladu GPS), ale tempo chwilowe wychodziło bardzo ok. Teraz używam z Forerunner'em 955 i w sumie nawet nie testowałem czy przy multi-band GPS robi to jeszcze jakąś różnice. Ogólnie polecam bo kosztuje grosze, łączy się bezproblemowo, a do biegów "indoor" to chyba
  • Odpowiedz
@enron: Ptaszki ćwierkają że fenixy 8 wychodzą we wrześniu więc w BF 7 ss i 7 pro powinny być w dobrych cenach. Sam się czaję na zmianę fenixa ale teraz jest najgorszy moment na zmiane, tuż przed premierą nowych. A tak na BF lub w styczniu w sam raz na nowy sezon ceny 7 mocno spadną i zagraniczny amazon zacznie już robić promki na 8.
  • Odpowiedz
  • 1
@neufrin: też liczę na wyjście F8 i fajne promki na F7 sapphire (ʘʘ)
Już teraz jest nieźle, okolice 2500 - ale na BF liczę na ceny grubo poniżej 2k
  • Odpowiedz
@czleniu: @enron potwierdzam, mam F7 Sapphire i od samego początku odpuściłem sobie używanie do niego footpoda, bo całkowicie straciło to sens. Multiband GPS sam w sobie ogarnia tempo chwilowe lepiej niż ten footpod. Podejrzewam, że w FR955 z racji mniejszej ilości metalu w obudowie, może być jeszcze lepiej.
  • Odpowiedz
  • 1
@grool: no FR kusi lepszym GPSem, ale potrzebuję zegarka na co dzień a do tego Fenix zdecydowanie bardziej pasuje (ʘʘ)
Dobrze wiedzieć, że F7Sapphire tak dobrze działa, tym chętniej na niego czekam ( ʖ̯)
  • Odpowiedz