Wpis z mikrobloga

Jak wyglądają wakacje w takiej Serbii, Kosowie, Macedonii Północnej? Jest co tam robić, jest fajnie, jest bezpiecznie?
Bo szczerze, to moja wiedza na temat tych państw jest prawie nieistniejąca, jakby to był inny wymiar xD


Jeszcze nie szukałem żadnych informacji na owe tematy

#wakacje #podroze #podrozujzwykopem #serbia #kosowo #podrywajzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kamero zależy czego szukasz. O Kosowie się nie wypowiem, ale w pozostałych miałem co robić, było fajnie i bezpiecznie. Dziewczyny też były, gorzej z ich angielskim
  • Odpowiedz
@Kamero: wakacje jak wszędzie, te państwa mają ładne tereny przyrodnicze, górskie, mają zbiorniki wodne. Bezpieczeństwo okej, ceny zależą od państwa, w Kosowie bardzo tanio.
  • Odpowiedz
@Kamero: Są zabytki (zamki, cerkwie, meczety), są bardzo ładne góry, w Macedonii jest też bardzo fajne jezioro, które moim zdaniem jest fajniejsze niż morze, bo woda ciepła, czyściutka, a nie jest słona.
Jest bezpiecznie. Ceny ok. Jedzenie bardzo dobre, pod warunkiem że lubisz mięso z grilla. ;)
Byłem zawsze swoim samochodem więc mogę powiedzieć, że jeździ się spoko (wymagana zielona karta, a w Kosowie i tak dodatkowe ubezpieczenie płatne na
  • Odpowiedz
@Kamero: Ludzie życzliwi, żarcie dobre. Praktycznie każde państwo ma fajne góry, w Macedonii dochodzi Ochryda. Kosowo niezłe via ferraty w rejonie Peje, w Serbii Kikinda miasto z największą ilością sów, Niś jest ładny zielony latem, Babin Zub jeśli chodzi o ich najwyższy szczyt to też fajna wioska do startu.
  • Odpowiedz
W Kosowie jest bardzo bezpiecznie, jedyne na co lepiej uważać to bezpańskie psy. Za dnia zazwyczaj śpią i nie zwracają uwagi na ludzi, ale nocą robią się zaczepne. Do odwiedzenia bardzo ciekawy jest Prizren (stare miasto i twierdza) i Peja (kanion Rugova). Prisztina sama w sobie nie jest jakoś bardzo ciekawa, ale jako stolica kraju zasługuje na odwiedzenie. Blisko Prisztiny jest bardzo ładny, zabytkowy, serbski monastyr w Graczanicy.
  • Odpowiedz
Rozwiewając wątpliwości w komentarzach, komunikacja miejska w całym Kosowie jest bardzo dobra. W każdym mieście jest stacja autobusowa, najczęściej w samym centrum. Jeśli autobus czmychnie Ci przed oczami... to wystarczy podbiec i pomachać ;) Kierowca Cię zauważy. Nieraz stają nagle na drodze, bo ktoś chce wsiąść, albo wysiąść, bo akurat ma daleko od stacji.

W Prisztinie są też autobusy miejskie, które jadą również na przedmieścia, i tzw. fałszywe taksówki. Te taksówki to
  • Odpowiedz