Wpis z mikrobloga

#programowanie

Pytanie z typu poważnych. Dlaczego programiści mając do wyboru kupno fajnego kolorowego laptopa to wybiorą jakieś nudne czarne lub szare? Tak samo z urządzeniami peryferyjnymi, kupiłem sobie różową myszkę bo ma fajny kolor, a chłopaki w pracy patrzą się na mnie jakbym był jakiś homo, bo nie kupiłem czarnej/szarej/grafitowej/antracytowej/gwiezdnej (jeden pies).

Generalnie programiści wyglądają dla mnie jak wyjęci z domów funeralnych i to jest przykre
adrninistrator - #programowanie

Pytanie z typu poważnych. Dlaczego programiści mając...

źródło: 118tdv

Pobierz

Lubisz kolorowe sprzęty?

  • Tak, fajne są 32.8% (41)
  • Nie, bo nie jestem homo 67.2% (84)

Oddanych głosów: 125

  • 25
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: Śmieszy mnie to, bo zwykle (nie zawsze) kolorowy sprzęt jest tańszy. No jak patrzę na moich współpracowników to ubierają się chyba u tego samego stylisty. Czarne koszulki i czarne bluzy. Najlepsze jest to, że kiedyś takiego skonfrontowałem, powiedział mi, że nie ubiera się jak pajac tylko schludnie i elegancko. Nie dziwię się, że laski na nich nawet nie patrzą
  • Odpowiedz
kupno fajnego kolorowego laptopa to wybiorą jakieś nudne czarne lub szare


@adrninistrator: bo zwykle te kolorowe i fajne mają znacznie gorsze gwarancje niż te czarne / szare nudne. Do tego na ogół pracują na sprzęcie od firmy i jej też bardziej się opłaca robić deale z IBM czy Dellem niż kupować gamingowe Asusy z toną RGB.

Tak samo z urządzeniami peryferyjnymi, kupiłem sobie różową myszkę bo ma fajny kolor, a chłopaki w pracy patrzą się na mnie jak bym był jakiś
  • Odpowiedz
@adrninistrator: Jeszcze nie widziałem ładnych, kolorowych laptopów, ale nie wykluczam, że bym się nad takim zastanowił, jakbym znalazł. Choć trochę bym się obawiał o trwałość tych kolorów w porównaniu np. do powierzchni ze szczotkowanego aluminium. Kto w sumie produkuje jakieś kolorowe sprzęty spośród takich biznesowych/performance linii laptopów?
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: U mnie w pracy każdy może sobie wybrać laptopa jakiego chce. Ja mam thinkpada i tutaj kolor jest tylko jeden, ale w poprzedniej pracy mając do wyboru srebrnego lub czerwonego della wybrałem czerwonego. No ale laptopów się nie czepiam bo wiadomo jak jest, tak jak z monitorami i słuchawkami. Kolorowe słuchawki mogą za bardzo rzucać się w oczy na spotkaniach biznesowych, ale na wewnętrznych nikomu by to nie przeszkadzało
  • Odpowiedz
@adrninistrator: moda i brak wyboru. Przecież takie Apple sprzedaje tylko "stonowane" kolory w Macbookach, choć mają kolorowe iMaci. Nie mówiąc o tym, że ich starsze produkty z okolicy lat Y2K było kolorowe jak lizaki

Czarne koszulki i czarne bluzy.


@adrninistrator: kolorowe ubrania mają ten problem, że ciężko się ubrać tak, żeby wszystko pasowało. Stonowane kolory pasują ze wszystkim.
  • Odpowiedz
U mnie w pracy każdy może sobie wybrać laptopa jakiego chce.


@adrninistrator: U kumpla tez tak dawali, a wszyscy brali wlasnie Delle i ThinkPady ze względu na serwis next business day który u reszty się nie zdarza niestety. Który model Della był dostępny czerwony?

Ja pamiętam, że te różowe myszki potrafiły kosztować więcej niż wersje minimalne czy bez
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Nie pamiętam jaki to był model della, był czerwony i był nawet tańszy o 50 złotych od czarnego. Tak samo moja różowa myszka była tańsza o 50 ziko od "zwykłej". RGB to jest inna rzecz i to jest straszny kicz, nie myl tego co napisałem z tymi GEJowskimi GEJmingowymi badziewiami
  • Odpowiedz
Spróbuj potem sprzedać te auto w jakimś dziwnym kolorze


@Darth_Gohan: no ale problem z odsprzedaża jest spowodowany dokładnie tym samym, gdyby ludzie nie wybierali wyłącznie spośród kilku podstawowych kolorów to znacznie łatwiej by było sprzedać samochód w mniej standardowym kolorze xd

nie wiem czy boją się wyróżniać patrząc na to jak dużo ludzi obecnie eksponuje chociażby swoje
  • Odpowiedz
no ale problem z odsprzedaża jest spowodowany dokładnie tym samym, gdyby ludzie nie wybierali wyłącznie spośród kilku podstawowych kolorów to znacznie łatwiej by było sprzedać samochód w mniej standardowym kolorze xd


@ZdeformowanyKreciRyj: Ty patrzyłeś ile za te niestandardowe kolory masz do dopłaty w wielu markach? Do tego sama paleta tych kolorów się zmniejszyła. Poszli w tą stronę żeby było optymalniej dla procesu produkcji. Zressztą teraz i tak masz w motoryzacji trend który poszedł w stronę wszędzie SUV-y dlatego to się jeszcze bardziej zlewa. Ja w tym nie widzę jakiegoś większego problemu.

to może 15 lat temu, obecnie zdecydowanie więcej moich znajomych ma jakieś tatuaże niż nie ma także to żadne wyróżnianie
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: producent wypuszcza samochody w kilku nudnych kolorach, inne kosztują tysiące więcej

@adrninistrator: żadna dobra myszka nie występuje w innym kolorze niż ciemny, ty masz jakąś co najwyżej "meh", a pewnie i gorzej, laptopy podobnie. Nie ma to jak wybierać sprzęt po kolorze xD i w ogóle jak nudne i puste trzeba mieć życie żeby patrzeć jak inni się ubierają i jeszcze ich "skonfrontować" na ten temat
  • Odpowiedz
Dlaczego programiści mając do wyboru kupno fajnego kolorowego laptopa to wybiorą jakieś nudne czarne lub szare?


@adrninistrator: a co cię to gówno obchodzi jaki sprzęt kupują za własne pieniądze?
  • Odpowiedz
@mag_zbc: @TomSz: No właśnie kupują za pieniądze firmowe, nie własne. Jezus, nie obchodzi mnie to, tylko zapytałem na forum co inni o tym myślą. To mamy przestać komentować zastaną rzeczywistość? Teraz was zablokowałem za waszą głupotę, nie będziecie już więcej trollować pod moimi wpisami, następnym razem będzie ban lol 😂😂😆😆
  • Odpowiedz
@TomSz: "Dziękuję", ale to chyba nie do mnie. Zastanów się mocno nad sobą bo jesteś po prostu niezbyt inteligentny i płytki, skoro nie potrafisz odpowiedzieć właściwej osobie.
  • Odpowiedz