Wpis z mikrobloga

Jestem #!$%@? przegrywem.

Z końcem miesiąca kończy mi się umowa. Dziś gadałem w tej sprawie - chciałem podwyżkę na średnia stawkę na stanowisku , uwzględniając firmę, wielkość miasta i branże firmy.

Oczywiście cenimy Twoja pracę, jesteś zajebisty itd... Ale podwyżka najwcześniej od nowego roku, bo wtedy przyznajemy podwyżki. Czyli znając życie - będzie tylko o tyle ile wzrosnie minimalna.

Prawdziwy Chad w tym momencie jebnąłby papierami, a potem drzwiami. Ja bym się nie odważył. Nienawidzę siebie, za to że taki jestem.

Zresztą nawet teraz nie ma gdzie wysyłać CV, w okolicy nic ciekawego nie ma.

Jedyny plus tego - będę bez wyrzutow sumienia przez większość miesiąca #!$%@? się. Lecieć w #!$%@?. Robić tylko minimum, nie wykazywać aktywności ani inicjatywy. Pewnie zostanę w tym #!$%@? do końca życia.

#przegryw #przegrywpo30tce
  • 12
  • Odpowiedz
@bulbulator90 Dobrze zrobiłeś, a żaden szanujący się chad, by tak nie zrobił. Skoro nie masz żadnej alternatywy dla tej pracy, to lepiej to przełknąć, a papierami można rzucać tylko, jak masz już nagraną inną pracę. A najlepiej nie rzucać, tylko kulturalnie się pożegnać, bo nie wiesz, czy tych ludzi nie spotkasz kiedyś. Lepiej kalkulować na zimno niż ponosić się emocjom. Nie bądź dla siebie za surowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@AndrzejBabinicz

Tylko ze teraz będę miał umowę na czas nieokreślony, i 3 Msc wypowiedzenia, które dla każdego nowego potencjalnego pracodawcy są przeszkodą. Nie jest powiedziane, że by mi skrócili, bo nie muszą - mój poprzedni pracodawca mi nie skrócił...
  • Odpowiedz
@bulbulator90 3 miesiące wypowiedzenia jest wtedy, jak przepracujesz 3 lata w danej firmie, Ty dopiero teraz będziesz miał umowę na czas nieokreślony, jesteś pewien, że się nie pomyliłeś?

Zawsze można spróbować się dogadać z obecnym pracodawcą, by skrócić ten czas. Można a nawet trzeba, przynajmniej u mnie, wykorzystać stary urlop. Ok, jest to utrudnienie, ale nie jest nie do przeskoczenia.

Kiedyś czytałem książkę negocjatora FBI o tym jak negocjować. Jak będziesz
  • Odpowiedz
@bulbulator90 to coś oszukali

Oznacza to więc, że jeżeli okres zatrudnienia jest dłuższy niż 33 miesiące lub pracodawca zawiera z tym samym pracownikiem czwartą umowę z rzędu, to wówczas z mocy prawa umowa ta staje się umową na czas nieokreślony.1 sty 2024
  • Odpowiedz
@bulbulator90: W kapitalizmie ktorym zyjemy najwieksza podwyzka jest przy zmianie pracy, a tak to jestes pol roku w dupe bo minimalna skoczyla, co za tym idze ceny i uslugi tez, a twoja pensja bedzie stac w miejscu do konca roku. Wiec, o ile nie dostales jakiegos wyrowniania to no coz, troche cie robia w bambuko :P
  • Odpowiedz