Wpis z mikrobloga

Jak ktoś jest ciekawy informacji z rosyjskiej strony ze śmiesznymi obrazkami/filmikami, czyli pikabu to oto one - link do wpisu jest dostępny tutaj - https://pastebin.com/dYF8biBZ

W skrócie jest tam festiwal wzajemnego oskarżania Ukrainy, a nawet jak jest kilka komentarzy "wątpiących" to są natychmiast wyjaśniane:

- to rakieta przeciwlotnicza S300
- to nie rakieta S300, tylko szczątki rosyjskiej, ale to wina Ukrainy że ją zastrzeliła
- zdjęcia z poprzednich akcji, jakoby to w szpitalu byli żołnierze, więc nawet jak była to ruska rakieta, to można było #!$%@?ąć w nią w szpital pełen dzieci
- niby trafili w szpital, a żadne dziecko nie umarło tylko mężczyźni zostali ranni, więc pewnie to była jakaś siedziba wojskowa
- hehe, pieprznęło a gupie ukry mówio że 100% rakiet jest przechwytywana
- Ukraińcy powinni przerwać tą spiralę nienawiści(czyli poddać się tłumacząc z ruskiego)
- to wszystko zrobione, by przed szczytami wyłudzić pieniądze i wskazując od razu na winnego(oczywiście Rosję)

Pod różnymi postami część z użytkowników pisze, że posty z informacjami o ataku na szpital, bardzo szybko spadają z rowerka(ten wrzucony post dotyczy ogólnie ataków, nie bezpośrednio tego ataku na szpital).

Czekam aż USA się w końcu obudzi i ujrzy, że dawkowanie pomocy nie jest dobrym rozwiązaniem i rozprawi się z tymi śmieciami

#ukraina
#rosja
#wojna
krokietowy - Jak ktoś jest ciekawy informacji z rosyjskiej strony ze śmiesznymi obraz...

źródło: 1720443030255446156

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krokietowy: Niesamowite te rakiety s300, nie potrzebne są iskandery, bomby, wystarczy mieć S300, rozwalą cały szpital, wysadzi bunkier, zniszczy doszczętnie kościół w Odessie i jeszcze zestrzeli inną rakiete i samolot. Rakieta cud malina, rakieta łamie prawa fizyki i symulacji, ładunek kilkadziesiąt kg więcej szkód robi niż 1 tonowa bomba, po co komu atomówki.
Głupi wojskowi i te ich stormshadowy i iskandery. xD
  • Odpowiedz
to rakieta przeciwlotnicza S300


@krokietowy: #!$%@?, ogarnij chociaż alfabet jak chcesz takie posty z grafikami pisać. Albo wpisz w Google "9M38M1".

Nawet nie trzeba umieć czytać, bo na pierwszy rzut oka widać, że to nie jest system S-300.
  • Odpowiedz
@krokietowy: To by miało sens w przypadku ukraińskiej OPL opartej na Bukach.

Przy czym zdjęcia kompletnie z dupy, a i same rakiety OPL nie za bardzo są zdolne do takich zniszczeń. Dużo większa rakieta w Przewodowie nawet drewnianej stodoły nie zdmuchnęła, nie mówiąc już o uderzeniu w kamienicę.
  • Odpowiedz
Jak ktoś jest ciekawy informacji z rosyjskiej strony ze śmiesznymi obrazkami/filmikami, czyli pikabu


@krokietowy: nie żeby coś, ale ta analiza zasiała we mnie trochę wątpliwości.

Pocisk AIM-120 ma 366 cm długości, 17,8 cm średnicy i stosunek długości do średnicy 1/20,6. Dla X-101 parametry te wynoszą odpowiednio 745 cm, 74,2 cm, przełożenie 1/10, dla X-55 588 cm, 51,4 cm, przełożenie 1/11,4. Zrzut ekranu z wideo przylotu wyraźnie pokazuje, że nawet pomimo
Nieszkodnik - >Jak ktoś jest ciekawy informacji z rosyjskiej strony ze śmiesznymi obr...

źródło: Screenshot_20240708-172406_Opera

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Nawet w zestawieniu z budynkami przed i za to ma dużo więcej niż 3 metry. Po za tym kolo liczy dla obiektu, który może lecieć pod kątem do ujęcia. Jeszcze jedna rzecz - AIM-120 ma dużo za małą głowicę na takie zniszczenia, których zresztą Ukrańcy jeszcze nie używają.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Mam już dane jako zdebunkowane. Part 1/2. Przyjrzałem się lokalizacjom budynków w Google Earth. Budynek na pierwszym planie (Ministerstwo Infrastruktury) znajduje się w połowie odległości od szpitala. Na oknach tego budynku w połowie drogi widać, że ma 3-4 metry, więc będąc dwa razy dalej będzie miał 6-8 metrów. Pocisk jest znacznie większy od AIM-120.
lycaon_pictus - @Nieszkodnik: Mam już dane jako zdebunkowane. Part 1/2. Przyjrzałem s...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
Po za tym kolo liczy dla obiektu, który może lecieć pod kątem do ujęcia.


@lycaon_pictus: to tym bardziej stosunek długości do szerokości może się zwiększyć, ale nie zmniejszyć, co nie? A rosyjskie, wymienione tam rakiety ten stosunek mają mniejszy, nieprawdaż?

Nawet w zestawieniu z budynkami przed i za to ma dużo więcej niż 3 metry.


Tak się wydaje. Napisałem o wątpliwościach, nie o tym, że im wierzę - mam nadzieję,
  • Odpowiedz
Pocisk uderzył od frontu, więc to się będzie tylko oddalać od rozmiarów AIM-120.


@lycaon_pictus: czyli jednak X-101 lub pochodna? Co jeszcze Rosjanie mają w swoim arsenale, co z grubsza przypomina to coś na filmiku? Tak swoją drogą ciekaw jestem, czy da się wyostrzyć ten filmik/stopklatkę z niego.
  • Odpowiedz
To, też kh-55.


@lycaon_pictus: a, jeśli masz pod ręką komputer, to spróbuj wyciąć rakietę jak prawie mija ten wieżowiec i porównaj z piętrami tego niskiego, bliższego budynku. Spróbuj oszacować jej długość w ten sposób, proszę.
  • Odpowiedz