Wpis z mikrobloga

Czy można w jakiś sposób podważyć umowę najmu (b2b), jeśli jej stawki rażąco odbiegają od stawek na rynku? Chodzi mi o sytuację, gdzie wynajmujący w trakcie trwania umowy zwiększa stawki z automatu (ma ponoć taki zapis, ze może, ale nie widziałem tego) do wartości np 4x krotności tego co jest aktualnie średnio na rynku. Czy taką umowę, a właściwie powstały na jej bazie dług można jakoś podważyć np jako niezgodny z zasadami współżycia społecznego?

#prawo #dzialalnoscgospodarcza
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: akurat nie moja umowa, ktoś znajomy tak wynajmował i właśnie zwróciłem uwagę na czynsz - 90k miesięcznie za niecałe 200m lokalu, niehandlowego co wg mnie jest przegięciem i to grubym
@Adams_GA ok, dzięki za info, myślę, że ta osoba bardziej szuka szansy i ma świadomość braku jakichkolwiek gwarancji
  • Odpowiedz
@debenek: no niestety takie ryzyko jak się wynajmuje B2B czy w ogóle zawiera jakiekolwiek umowy bo nie mają tam ludzie hamulców bo żadna strona nie jest szczególnie chroniona
  • Odpowiedz
@debenek: 90k za 200m miesiecznie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mozna spróbować klauzule abuzywne w umowie. Mozna próbowac nawet kodeks karny i niekorzystne rozporządzenie mieniem.
Mozna w ramach takiego postepowania choćby ugode podpisac zmniejszając dług.

Niepojęte wydaje się że znajomy się na to godził i nie wypoiwedział umowy i nie opuscił lokalu. Tzn wiadomo że mógł być zmusozny w jakiś sposób bo nie miał gdzie się podziać
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zibizz1 jak mi pokaże umowę to wrzucę tu jakieś ciekawsze zapisy, natomiast początkowy czynsz wynosił 25k więc miało to jeszcze jakiś sens. Nie wiem jaki miał tam czas wypowiedzenia itp.
  • Odpowiedz