Wpis z mikrobloga

Pytanie do sposób które pracują w IT ale nie mają dużego stażu pracy

Nie męczy was te ciągle ciśnienie na doszkalanie po godzinach i wyścig szczurów pod względem wiedzy i umiejętności?

Człowiek chce sobie posiedzieć w pracy a potem zająć się swoim sprawami wieczorem i w weekendy, a tu co drugi gada jakiego to nowego frameworka czy języka się nie uczy.

Jak odpowiedziałem że nie używam Linuxa w domu i nie stawiam sobie serwerów po pracy to popatrzyli na mnie jak na #!$%@?

Ciągle jakieś certyfikaty, magisterki itd.

I wsyztsko ok, niech robią sobie w wolnym czasie co chcą, ale potem z takimi ludźmi trzeba konkurować na rynku pracy, na którym już i tak jest lipa przez kryzys

Do tego kwestia rozwoju narzędzi AI.
Czasami myślę że wybrałem zła branże. Nie potrzebuję zarabiać dużo tylko mieć pewną i spokojną pracę.

#pracait #pracbaza #programowanie #naukaprogramowania
  • 23
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: no niestety są w branży przyjeby bez normalnego życia i tym "doszkalaniem" sobie rekompensują swoją #!$%@? wegetację, w której nie mają do kogo mordy otworzyć. Olej, douczaj się w czasie pracy, bądź przeciętny i nie daj się wciągnąć tym niewolnikom w wyścig.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: Ale ta branża taka była od zawsze. To tak jakbyś wyprowadził się na wieś i narzekał że Kogut pieje rano czy czuć kompost na polu sąsiada. Nikt nikogo nie zmusza do pracy w IT, ale jak chcesz w tym robić to albo się dostosowujesz do branży albo spadasz, a nie próbujesz zmieniać realia pod siebie.
  • Odpowiedz
w weekendy bawią się a nie siedzą przed monitorem, jedzą na wakacje


A w IT typ bierze urlop (bo w końcu musi) i mówi że będzie się uczył Rusta xd


To nie jest normalne


@przegrywam_przez_miasto: a co gdy nie lubię jeździć na wakacje albo chlać co weekend?
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: no u mnie nie jest. Owszem znam osoby które żyją pracą, nie idzie z nimi normalnie porozmawiać bo #!$%@?ą tylko o robocie. Przecież tutaj każdy programista mówi, że pracuje może 2-3h dziennie, a resztę sobie bimba. Także jest czas na naukę w trakcie pracy.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer to nie wiem może muszę zmienić robotę

na wykopie każdy pracuję 2h, a jak był okres zwolnienień grupowych to każdy pisał że lecą ci którzy tylko klepią w pracy i nie robią nic poza, bo to IT więc trzeba siedzieć ciągle przed kompem

Taka samo z programistami którzy po zwolnieniu szukają pracy ponad pół roku
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto:
Niestety taka branża, jak po pracy 4 godzin dziennie nie poświęcasz na IT, i IT to nie jest twoja pasja na którą poświęcasz całe swoje życie, to dokładnie patrzą jak na #!$%@?.
Nie znam i nie przychodzi mi na myśl, żadna branża inna która aż tyle musi się doszkalać po pracy, albo aż tyle jest maniaków co z własnej woli to robią. Jasne inne branże mają szkolenia, i tak
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto Nadal nie widzę w czym masz problem, nikt CIEBIE do tego nie zmusza. Jak masz ambicje być powyżej konkurencji to cudów nie ma, trzeba się postarać, a jak masz znaleźć czas na to, to już nikogo nie obchodzi. Możesz tworzyć sobie w głowie obraz programisty autysty piwniczaka, ale wiedz że robisz to tylko po to żeby nie czuć się gorszym od lepszych technicznie od ciebie.
Napisałbys że lekarz co uczy
  • Odpowiedz