Wpis z mikrobloga

@ZenujacaDoomerka: poletzam serek homogeniozowany naturalny, po treningu dobrze jest zjeść białko a serek ma 11g/100 i do tego jest smaczny, można go łączyć z milionem różnych rzeczy (z ziołami, z bananem/innymi owocami) i super pasuje do zup i normalnych potraw też
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka: a no to masz wybaczone, myślałem, że z cukrem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż to jest taki koktajl syfu, że nie wiem jak można się tym faszerować. Dla przykładu E102 - Tartrazyna
Tartrazyna jest czynnikiem uwalniającym histaminę, dlatego po jej spożyciu astmatycy mogą odczuwać wzmożone objawy choroby (jest ona także odpowiedzialna za skurcze macicy, grożące poronieniem u ciężarnych). W przypadku osób z nietolerancją salicylanów (aspiryna,
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy: ja nie pije energetyków na codzien tak generalnie, kawa na mnje słabo działa a jak mam pracować na pełnych obrotach a spałam dziś 4h to bez tego się nie obejdzie xD wiem ile syfu tam jest i głównie też dlatego zrezygnowałam ze słodyczy bo niekoniecznie chce świecić na zielono w nocy
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka: Dla mnie to jest niepojęte, że tyle tego pakują do spożywki, potem zdziwienie, że ludzie umierają w wieku 50 lat na raka, albo mają trudności z zajściem w ciążę, a szury twierdzą że to przez szczepionki xD. Nie trzeba szczepionek, żeby ludzie sami się wytruli do nogi, pijąc taki syf. Ogólnie nie chodzi mi o samo chudnięcie, tylko o zdrowe odżywianie. Gdyby ludzie byli świadomi jaki syf spożywają, to
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy: z drugiej strony - ja np aktualnie jestem w dupie finansowej i nie mogę pozwolić sobie już na produkty od lokalnych farmerów więc kupuje w sieciowkach, mięso jest faszerowane niesamowitym gównem, warzywa i owoce również, więc jak jesteś biedny to odżywianie się zdrowo jest naprawdę ciężkie. Jedyne czemu ja aktualnie ufam to jedynie otrębom i wszelakim oswiankom bo tego się chyba nie da spieprzyć chemią.
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka: Oczywiście, że się da. Tu znów sprawa zależy od pestycydów i chemii stosowanych w rolnictwie. Ale na szczęście Europa jeszcze w miarę to wszystko trzyma w ryzach w takim USA do żarcia pakują cała tablice Mendelejewa i nikt jakoś specjalnie tego nie bada.
  • Odpowiedz