Wpis z mikrobloga

Ptaszki ćwierkają, że wykonawcy nie chcą już od deweloperów w rozliczeniu unitów, tylko żywej gotówki. A dla wielu to problem. Mieszkania się nie sprzedają, mieszkaniami zapłacić nie można, a zapłacić trzeba. Sytuacja jest rozwojowa, ale wygląda, że już sama branża przestaje wierzyć we wzrosty cen XD

#nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
@mickpl Kiepski ze mnie ornitolog i nie wiem, co ćwierkają ptaszki. Wiem natomiast, że głuptak z PSL dosyć mocno gardłuje o kredycie 0%. To jedna z nielicznych ustaw, które Duda podpisze, więc łatwo będzie odhaczyć jeden ze 100 konkretów.
  • Odpowiedz
  • 16
Wiem natomiast, że głuptak z PSL dosyć mocno gardłuje o kredycie 0%.


@GomiGomi: Więc mówisz, że potężna, polska branża nieruchomości, z fair price, "gonimy zachód", 6 mln brakujących unitów itd - wisi obecnie na mglistej obietnicy, że rzont będzie rozdawał darmowe kredyty ludziom bez pieniędzy XD
  • Odpowiedz
@GomiGomi: Więc mówisz, że potężna, polska branża nieruchomości, z fair price, "gonimy zachód", 6 mln brakujących unitów itd - wisi obecnie na mglistej obietnicy, że rzont będzie rozdawał darmowe kredyty ludziom bez pieniędzy XD


@mickpl: ale będzie, to jest cały problem
  • Odpowiedz
@mickpl Nie wiem, jak branża, bo insiderskich informacji nie mam. Natomiast obecne ceny i widmo ich potencjalnego wzrostu na pewno na tym trochę wiszą. Dopóki sentyment się przedłuża (a takie obietnice go cementują) to potencjału do obniżek nie widzę.
  • Odpowiedz
  • 0
Dopóki sentyment się przedłuża (a takie obietnice go cementują) to potencjału do obniżek nie widzę.


@GomiGomi: To zależy od rynku. Dla wtórnego racja, sentyment jest tu jedynym czynnikiem wycen. Większość oferty to lokale kupione lata temu i na każdej cenie sprzedający zarobi. Na pierwotnym to trochę inaczej, bo pierwotny musi mieć jakiś obrót, nie nakarmi się sentymentem.
  • Odpowiedz
@mickpl: Świat się kończy. Ostatnio widziałem, jak Kuba Midel odradzał ludziom pakowanie się w nieruchomości. Że jeśli nie masz kasy na kupno za gotówkę lub bardzo duży wkład własny, to za mieszkanie w które będziesz musiał władować 200k zł + 3300 zł raty miesięcznej dostaniesz w okolicach 2000 zł odstępnego. Może to oznaczać w sumie dwie rzeczy, albo ma rację i takiego inwestora czekają lata dopłacania do interesu zanim zacznie
  • Odpowiedz