Wpis z mikrobloga

Cześć, planuję kupić do mojego leciwego już komputera nową kartę graficzną, która po zamontowaniu będzie stanowić chyba 1/3 jego obecnej wartości.
Wyskoczyło mi ostatnio takie nagranie na Twitterze, gdzie chłopowi spaliła się nowo zamontowana karta w PC:
https://x.com/Mlickles/status/1802092887955648558
W komentarzach ktoś pisał (screen) że to kwestia nieoryginalnych kabli od zasilacza? Wiecie może o co chodzi i czy jest to coś czego powinienem się obawiać? Wypowiedzcie się proszę, bo dotychczas w mojej starej karcie nie było problemów, mogłem ją wyciągać i wkładać, podpinałem i wszystko śmigało. Poniżej dodam jeszcze resztę mojej specyfikacji. Akurat zasilacz jest najnowszym elementem, niedawno go wymieniałem.
i7-3280 3.60ghz
16GB RAM DDR3
płyta główna gigabyte x79-ud3
zasilacz bequiet L11-CM-600W
dysk SSD Kingston A400 i stary HDD od WD

#komputery #gpu #kartygraficzne #pcmasterrace
RudyLemur - Cześć, planuję kupić do mojego leciwego już komputera nową kartę graficzn...

źródło: twiter

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@RudyLemur: Gościowi sfajczyła się karta z nie wiadomo jakiego powodu, a ty się obsrałeś? I czego oczekujesz bo nie rozumiem? xD
Co do zasilacza i kabli, jak zmieniasz zasilacz to oprócz niego przekładasz też kable żeby pinout się zgadzał.
  • Odpowiedz
@zgred: to chyba chodzi o akcje jak gość wysłał zasilacz do naprawy, odesłali mu nowy, ale w nowym jest inna specyfikacja wyjść. Nie dali nowych kabli, mechanicznie stare kable pasują, ale inny rozkład napięć.
  • Odpowiedz
Cześć, planuję kupić do mojego leciwego już komputera nową kartę graficzną, która po zamontowaniu będzie stanowić chyba 1/3 jego obecnej wartości.


@RudyLemur: Kup SSD i pamięci, dopiero potem zastanów się nad marnowaniem pieniędzy.
  • Odpowiedz
Gościowi sfajczyła się karta z nie wiadomo jakiego powodu, a ty się obsrałeś? I czego oczekujesz bo nie rozumiem? xD


@zgred: Niedługo ludzie będą się bali wyjść z domu bez potwierdzenia na mirko.
  • Odpowiedz