Wpis z mikrobloga

Jak chciałbym wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania, to jakie będą potrzebne dokumenty? Mieszkanie kupiła mama, w akcie notarialnym jest wpisana ona, ale w księdze wieczystej wyrobionej jestem ja i ona. Czy będzie możliwość wziąć taki kredyt? Kwota mała bo około 140 tys. Mieszkanie wart 300 tys.

Czy musi mi przepisać jeszcze to mieszkanie u notariusza żebym mógł wziąć taki kredyt?

Mieszkanie nie miało założonej księgi (spółdzielcze własnościowe). Więc wyrabiamy księgę wieczysta gdzie zostaje dopisany też ja w sądzie na wniosku w prośbie o wyrobienie kw. Mama wnioskuje o wyrobienie i wpisuje też mnie, bo rozumiem że nie może wyrobić tylko na mnie?



Jak to teraz będzie wyglądać, jak będę starał się o kredyt? I będziemy we dwóch w kw. Bo rozumiem że akt notarialny nie ma w ogóle znaczenia.



A akt własności wyrabia się za pomocą wpisu z kw?

#nieruchomosci
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w akcie notarialnym jest wpisana ona, ale w księdze wieczystej wyrobionej jestem ja i ona

Mieszkanie nie miało założonej księgi (spółdzielcze własnościowe). Więc wyrabiamy księgę wieczysta gdzie zostaje dopisany też ja w sądzie na wniosku w prośbie o wyrobienie kw. Mama wnioskuje o wyrobienie i wpisuje też mnie, bo rozumiem że nie może wyrobić tylko na mnie?


@michal-saszak: Wpisy w księdze wieczystej, również te dotyczące własności dokonywane są na podstawie
  • Odpowiedz