Wpis z mikrobloga

Minął 16. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypadków śmiertelnych w których zginęło 5 osób.

100 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
106 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
6 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 106 wypadkach zginęło w sumie 112 osób.

W poprzednim roku statystyki po 16. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
4 wypadki / 4 ofiary śmiertelne w ciągu ostatniej doby
82 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
85 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
307 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
4.390 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

62 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
1.175 wypadków drogowych od początku wakacji

66 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
1.307 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
4 utonięcia w ciągu ostatniej doby
42 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 16. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wyp...

źródło: 1-411243-28

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@RazorOfOccam666: a co mnie obchodzi śmierć obcej osoby z którą nic mnie nie łączyło a należy do grupy społecznej która szkodzi i jak brutalnie to nie zabrzmi lepiej jak tej osoby nie będzie już na drogach. Wiemy że należała do tej grupy po tym że wyjechała prosto pod samochód, trzeba być amebą albo zrobić to specjalnie, a takich są setki którzy robią jakieś manewry tylko po to aby prowokować kierowców
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: Świetnie widać tutaj to o czym ktoś wspominał-rowerzysta ryzykuje głównie swoje życie. Ponad 2,5 razy więcej wypadków ale ofiar śmiertelnych więcej spowodowali kierowcy ciężarówek.
  • Odpowiedz
@pumba320 Co to ma do ilości spowodowanych wypadków? Kierujący rowerem powoduje 2,5 raza więcej zdarzeń niż kierujący ciężarówka, czy motocyklem, inaczej mówiąc - widzisz rowerzystę - jest 2,5 krotnie wyzsza szansa że coś odwali na drodze niż kierujący ciężarówką. To mało istotne kto ginie w takim zdarzeniu.
  • Odpowiedz
pewnie predzej zasłabnięcia/zaśnięcia (raczej ci starsi) i zabawy telefonem w czasie jazdy


@Tril: tiaa i akurat tak dziwnie się składa że w tym momencie nadjeżdża widoczny jak byk TIR
  • Odpowiedz
Dlaczego 75% wypadków to zjechanie na przeciwległy pas ruchu z niewyjaśnionych przyczyn, lub zjechanie prosto w drzewo z niewyjaśnionych przyczyn? Samobójstwa czy ludzie tak SMSy lubią pisać zawzięcie? Ja nawet raz nie podniosłem telefonu w trakcie jazdy, policzenia są przecież przez bluetooth, a jak ktoś coś napisał to nie jest to ważne, jakby było ważne to by ktoś zadzwonił
  • Odpowiedz
75% wypadków to zjechanie na przeciwległy pas ruchu z niewyjaśnionych przyczyn


@Cernold: Obstawiam, że tą niewyjaśnioną przyczyną nie są samobóje, tylko zwykłe wyprzedzanie na zakazie lub nie wyrabianie na zakręcie (lub dwa w jednym).
  • Odpowiedz
tiaa i akurat tak dziwnie się składa że w tym momencie nadjeżdża widoczny jak byk TIR


@Arboree: Nie, po prostu jak nie jedzie TIR, to nie masz wypadku śmiertelnego i nie widzisz go w tych statystykach.
  • Odpowiedz