Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że mam gruza, którego chcę pod mieszkaniem, na osiedlowym parkingu rozłożyć na części i podprzedawać co cenniejsze. Auto by zajmowało jakiś czas jedno miejsce parkingowe, potem by stało na cegłach bez kół itp. Po jakimś czasie wywieziemy ze szwagrem na złom.

Mogę tak? Co jest przeszkodą? Zwykła przyzwoitość, pogarda sąsiedzka, czy jakieś wyższe prawo (regulamin spółdzielni, wyższa instancja)?

#prawo #samochody #mechanikasamochodowa
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PokemonowyRambo: To chyba zależy od tego do kogo należy teren na którym jest parking. Ale i tak to chamstwo taką akcję robić ludziom pod oknami. Niczym złomiarz menel rozgrzebujący śmietnik.
  • Odpowiedz
Mogę tak? Co jest przeszkodą? Zwykła przyzwoitość, pogarda sąsiedzka, czy jakieś wyższe prawo (regulamin spółdzielni, wyższa instancja)?


@PokemonowyRambo: tak z automatu to pewnie nic.
Natomiast jak jakiś sąsiad postanowi uprzykrzyć Ci życie, to po pierwsze demontaż pojazdu wolno robić tylko w uprawnionych zakładach.
Po drugie pojazd niesprawny, niekompletny może odholować straż miejska.
  • Odpowiedz
@cacyyy: bardziej chodziło mi o zakaz remontu na parkingu pod blokiem, a nie stricte demontaż. Niemniej ci inspektorzy ochrony środowiska to też potrafią zaskoczyć - pamiętam jak wlepiali mandaty rolnikom za to, że oponami przytrzymywali sobie folię.
https://www.tygodnik-rolniczy.pl/wiadomosci-rolnicze/izby-rolnicze/rolnik-musi-miec-pozwolenie-by-obciazyc-pryzme-kiszonki-oponami-czy-zniknie-absurdalny-przepis-2505963
  • Odpowiedz