Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej.

Potrzebuję dla mniejszej społeczności stworzyć portal. Chcemy zebrać i podzielić się zdjęciami i plikami z naszych eventów. Chciałbym oprzeć się o rozwiązania #opensource #linux ewentualnie #docker.
Funkcjonalności podstawowe, jakie miałby spełniać portal:
- portal serwuje katalogi z plikami (fajnie by było gdyby były miniaturki do zdjęć) dostępne publicznie - bez potrzeby logowania się
- portal serwuje katalogi z plikami dostępne tylko dla określonych zarejestrowanych użytkowników
- zalogowany użytkownik ma możliwość w takiej przestrzeni samemu utworzyć katalog, dorzucić coś i udostępnić czy to publicznie czy określonej grupie osób
- najistotniejsze: z racji tego, że będzie to trochę ważyć (szczególnie zdjęcia), chciałbym by istniała możliwość robienia kopii zapasowej.. nie interesuje mnie odtwarzanie kopii w przypadku awarii obrazu dockera czy też instancji aplikacji - tutaj ważne są dane i chciałbym mieć pewność, że da się je regularnie backupować i ewentualnie skopiować na bok, bez potrzeby ekstracji tego np. z bazy danych.

Odrzuciłem już kilka pomysłów i niestety nie mam pomysłu, czego mógłbym użyć:
- wordpress? zbyt duża kobyła
- seafile - brak publicznych katalogów, dodatkowo wszystkie pliki trzymane są w bazie danych, więc dostęp do nich jest mega ograniczony
- mediagoblin - brak kontroli dla zarejestrowanych użytkowników, wszystko uploadowane jest publiczne
- owncloud/nextcloud - brak publicznej przestrzeni na stronie głównej

Nie chce mi się wierzyć, że nie powstał do tej pory żaden prosty projekt, który ma takie funkcjonalności.
Może znacie coś, co mogło by się sprawdzić?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz