Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja

Zychowicz często mówi, jak to Polacy mają romantyczną... no i głupią, naiwną wizję polityki międzynarodowej. Że Polacy wierzą w wartości na szczeblach Państwo <--> Państwo. Że jak będziemy MIIIIIIIIIIIIIILI dla Niemców, to oni będą MIIIIIIIIIIIIIILUTCY dla nas xD że do Chin nie wolno jechać nu nu bo Chiny som złeee

W skrócie: Polacy w aspekcie polityki międzynarodowej, to wyjątkowi kretyni :)

Od wczoraj zesrańsko na wykopie, bo Orban pojechał na Ukrainę... no ale jak to tak? Przecież Orban jest zły... więc Zełeński nie powinien go wpuszczać!1! Ja bym go nie wpuścił...

Potem jeszcze większe zesrańsko, bo Orban jedzie na spotkanie z Putinem. O jezu! O nie! Jak tak morzna. Nie morzna.

Walić to, że Węgry mają jakieś interesy z Rosjanami... choćby rostatom buduje im od 20 lat elektrownie atomową (XD) no ale z perspektywy Węgier ważniejsza jest ta ich elektrownia niż jakaś wojna na Ukrainie. Czyli Orban jakoś dba o swój interes. Poza tym, spotykając się z graczami sam podnosi swoją pozycję.
  • 13
  • Odpowiedz
@Thorrand: na tym polega polityka. Dobry polityk dba o interes swojego państwa i swoich obywateli. W polityce nie ma miejsca na emocje... Edit czy wykopki wiedzą ,że pomimo wojny między Rosją a Ukrainą między tymi państwami dalej jest dyplomacja i kwitnie handel min Tytanem
  • Odpowiedz
@Thorrand: widzisz, problem polega na tym, że w interesie Polski jest wojna przedłużająca się o kolejne lata bez przełomów w żadnym kierunku tak, żeby Rosja wykrwawiała się bardziej a Ukraina była jeszcze słabszym konkurentem na płaszczyźnie gospodarczej. I nie ważne czy z Putinem będzie gadał Orban, Macron, Scholz czy Trump to w naszym interesie jest piętnować takie rozmowy. UE może i na wojnie traci, Polska może rozwija się wolniej z
  • Odpowiedz
  • 8
@kornykorny:

Szkoda strzępić nawet ryja xD Jeszcze w 2022 r. były info. jak to firmy ukraińskie zbrojeniowe dalej realizowały zlecenia dla Rosjan xD w 2023 r. jakaś firma sprzedawała Rosji elementy wykorzystywane w myśliwcach...
  • Odpowiedz
Walić to, że Węgry mają jakieś interesy z Rosjanami...


@Thorrand: a wyjaśnisz mi jeszcze dlaczego mają mnie obchodzić interesy Węgier? Członek NATO układający się z potencjalnym przeciwnikiem tegoż NATO nie jest w interesie Polski, i to jedyny interes jaki powinien nas obchodzić. Rewizjonistyczne zapędy Orbana są w interesie Węgier, ale nie są w interesie Polski. Hitler też działał w interesie Rzeszy. Tylko, co z tego? Dlaczego mam przedkładać interes Polski
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ Niemcy nie wyzbyli się archetypu ubermenscha w stosunku do nas. Wystarczy z nimi porozmawiać jak równy z równym i zobaczyć pasywno-agresywną reakcję xD

Teraz realizują politykę utrzymania nas w pozycji junior-partnera podwykonawcy, bo na więcej nie pozwala im obecność USA w Europie. Niedawno dochodziła do tego polityką prorosyjska, także zablokowana przez USA.

Jak kiedyś zabraknie USA w Europie to się przekonasz, jeśli teraz tego nie widzisz prawaczku xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Nukashine:

a wyjaśnisz mi jeszcze dlaczego mają mnie obchodzić interesy Węgier?


Jeśli krytykujesz wizytę Orbana z Putinem, to chyba powinny Cię interesować powody i przyczyny tejże
  • Odpowiedz
@selflessness:

Niemcy nie wyzbyli się archetypu ubermenscha w stosunku do nas. Wystarczy z nimi porozmawiać jak równy z równym i zobaczyć pasywno-agresywną reakcję xD


Robię to regularnie, a nawet mam pod sobą Niemców i nigdy tego nie zauważyłem. Ciekawe czy kiedyś tam byłeś czy wiedzę czerpiesz z wykopów z płomieniem srających na Niemców za
  • Odpowiedz
@Thorrand: Silna Rosja to dla Polski dosłownie anihilacja i zagłada, co tylko potwierdzili napaścią na Ukrainę. Co jest dziwnego w oburzeniu, że inny kraj europejski normalizuje z nimi stosunki, zamiast ich #!$%@?ć maczetami?
  • Odpowiedz
  • 0
@znikam5:

No więc Polska ma interes, by Rosja była słaba. Więc Polska powinna podejmować ku temu działania, a nie liczyć na to, że wszyscy Europejczycy będą mieli takie samo zdanie bo chlip chlip BOLACY TAK CHCOM.

Orban, Węgry mają inną ocenę sytuacji. Oni chcą, żeby Rosja była silna i miała wpływ na
  • Odpowiedz