Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie nieco fanatyzm polityczny. Jestem członkiem lewicy, ale jak Lewica odwali coś głupiego, bądź kontrowersyjnego to nie lecę bronić jej jak własnej matki z automatu. Jeśli jest to coś z czym się zgadzam, to owszem będę bronił tych postulatów. Często widzę jak ludzie narzekają na partię X i zlatują się jej fanatycy, którzy muszą jej wręcz bronić jak najmocniej. Jak ktoś krytykuje Lewicę merytorycznie to mi nic do tego, chętnie podyskutuję (nawet z niektórymi konfederatami z wzajemnym szacunkiem dyskutowaliśmy o modelu gospodarczym państwa, a w 2019 gratulowaliśmy sobie wzajemnie wyników do sejmu).

Popieram Lewicę ze względu na trzy postulaty, które leżą mi na sercu i na nich mi zależy.

- prawa osób LGBT, albowiem chciałbym wziąć ślub z moim mężczyzną i nie martwić się, że w świetle prawa jesteśmy dla siebie obcymi osobami.
- osoby z niepełnosprawnością i system. Chciałbym żeby traktowano nas dosłownie jak ludzi. Żeby system bronił najsłabszych, albowiem leży to w naszej naturze, żeby dbać o tych którym w życiu się nie powodzi. Jednak ja wolę metodę wędki niż ryby. Ryba jest tylko dla tych, co nie mogą podjąć pracy.
- transport publiczny. Kocham kolej i chcę by się rozwijała. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że moja mała miejscowość będzie miała połączenie kolejowe z Lublinem. Będę miał lepsze możliwości dojazdu na przykład do mojej babci, albo cioci mieszkającej na drugim końcu Polski.

Jest jeszcze czwarty postulat - zależy mi na dobrym wydatkowaniu publicznych środków. Jestem zarówno przeciwnikiem finansowania Kościoła, jak i organizacji LGBT (patronat nad jakimiś imprezami jest jeszcze w porządku, czy to kościelnymi, czy tęczowymi, ale żeby istniał przy tym pluralizm).

PS. Osobiście nie lubię jak się mnie nazywa lewactwem, bo to w moim odczuciu dehumanizacja, lewak jest imo w porządku. Tak samo ja nazywam osoby prawicowe prawakami, a nie prawactwem.

#neuropa #polityka #przemyslenia #lgbt #lewica #prawica
  • 34
  • Odpowiedz
Dobrze, bo nie należę.


@grubson234567: to przeczytaj raz jeszcze swój komentarz, ale zamiast wszelkie odmiany "prawicy" zamień na "lewicę" i zastanów się czym się różni twój komentarz od toksycznego prawaka.

Podpowiem:

  • Odpowiedz
Patronaty nad różnymi imprezami powinny być bezpłatne, nie że płacimy komuś za promocję regionu w trakcie różnych wydarzeń.


@Cukrzyk2000: promocja regionu jest spoko, jeśli zadaniem jest przyciągnięcie turystów, co w dłuższej perspektywie przyniesie zyski
  • Odpowiedz
to przeczytaj raz jeszcze swój komentarz, ale zamiast wszelkie odmiany "prawicy" zamień na "lewicę"

@bregath: Przeczytałem i nadal nie umiem znaleść lewicowego polityka czy przedstawiciela, który użył by argumentu:
"Pod but bo jesteś prawakiem", oraz rzeszy jego fanów powielajacych ten argument np. masowo w socjalach. Ze strony prawactwa starczy wspomnieć każdego ze środowiska kaczyńskiego czy mencena/brauna, którzy co krok pompują chamowaty przekaz uważają że "lewactwo" nie ma żadnych praw i
  • Odpowiedz
A racja. Do tej części wypowiedzi pewnie nawet nie dotarłeś, bo odpalił ci się fałszywy symetryzm triggerowany przynależnością plemienną do "twojego" obozu (_ )


@grubson234567: ja nie mam obozu. Mam alergię zarówno na skrajną prawicę, jak i na skrajną lewicę. I obu tych "opcji" w przestrzeni publicznej nie brakuje.

Przeczytałem i nadal nie umiem znaleść lewicowego polityka czy przedstawiciela, który użył by argumentu:

"Pod but bo jesteś prawakiem", oraz rzeszy jego fanów powielajacych ten argument np. masowo w socjalach. Ze strony prawactwa starczy wspomnieć każdego ze środowiska kaczyńskiego czy mencena/brauna, którzy co krok pompują chamowaty przekaz uważają że "lewactwo" nie ma żadnych praw i ogólnie beka z nich
  • Odpowiedz
Takich fanatyków nie brakuje po lewej stronie. Weźmy pod uwagę choćby migrantów i to, w jaki sposób lewica reaguje na wszelkie informacje nt. np. przestępczości w krajach zachodnich

@bregath: No to daj w końcu przykład/y, bo sobie nie przypominam. Jakież to wg ciebie sposoby? Mam zgadywać co tobie chodzi po głowie? Czy robisz sobie kolejny abstrakcyjny mit do generalizacji?

"faszyzm czy rasizm" się rozmyły, bo każdy, kto nie zgadza się z lewicą jest nazywany tym określeniem.

xD Nie rozmyły się i ich znaczenie jest i było takie same. Rzeczywiście tej, na codzien nazywam każdego rasistą, "bo nie jest lewakiem" XDDDD Natomiast ani słowem się nie zająkniesz o wybielaniu czystego hejtu - chociażby ujęciu słów jakie wspomniałeś - przez prawicowców. Bo koniec końców - znowu przypadek z wykopu sprzed ledwo paru dni "miejsce bambusa jest w asfalcie" to normalna wypowiedź wg standardów "nie rasistowskiej" i "nie hejtującej" prawicy xD Podobnie całej gammy jazdy o "nachodźcach, inżynierach itp", które są centralnie sterowanym zalewem przez kilku partyjnych gnoi pokroju
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: W moich oczach związki małżeńskie nie są ważne, uznaję tylko i wyłącznie prawdziwie M Ę S K I E związki dwóch mężczyzn. No i co z tego? Największy problem jest taki że lewica się zafiksowała na jakiś nic nie znaczących świstkach papieru i walczą o prawo do posiadania jakiegoś papierka który nic nie zmienia XD Spróbuj zdobyć informacje medyczne mając akt małżeństwa XDDDDDDDD Powodzenia, spoiler: nie uda ci się,
  • Odpowiedz
Chyba zwracasz skoro z całej gammy powszechnego hejtu wybrałeś te dwa terminy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nazywamy to wyparciem.


@grubson234567: może inaczej... olewam to, nie czuję się przez to "gorszy, skalany, przestępcą czy wariatem". Dla mnie stało się to takim samym wyzwiskiem jak "ty #!$%@?" czy "jesteś głupi". Macham na to ręką.

Nie rozmyły się i ich znaczenie
  • Odpowiedz
@bregath: Chce zwrócić tylko uwagę jak pięknie odwróciłeś kota ogonem. Poprosiłem o przykłady, nie otrzymałem żadnych z wyjątkiem przykładu USA, w którym te terminy są rozmyte bo uwaga - ameryka nie ma doświadczeń europy z zarówno rasizmem (których doświadczenia są zgoła odmienne, w tym jedna wojny secesyjnej) czy z faszyzmem, którego de facto w us nie było i dla których ludzi to abstrakcyjny "złol" przejęty przez popkulturę z którym walczyli 80 lat temu w nie swojej wojnie. A skoro mają zakodowane "faszysta=złol" to używają tego perojatywnie wobec każdej ich mniemaniu złej osoby.

Za to przeszedłeś wprost do uwaga obrony rasistowskiego uzycia określeń wykopowych. JAk zwykle "winna lewa strona i elity, my tylko wyśmiewamy" Tak "wyśmiewacie" że kompletnie zatraciliście element satyryczny. Do tego stopnia że czołowi skrajni działacze prawicy się burzą na np. miss rzeszowa za jej kolor skóry xD JAk inaczej to nazwać jak nie rasizem? Samo pojęcie "inżyniera", "nachodźcy", "ciapatego" i setki innych jest już tak wpisane w rasizm skrajnych prawaków, że bosak nawet się zesrał bo mu immigrant dostarczył jedzenie, czy jechał uberem. ( I jakimś "cudem" przeżył, nie to co w ste całej szwecji ze swojej narracji XD)

Ludzie mają prawo się bać tych ludzi, szczególnie po tym, co oni #!$%@?ą w krajach zachodnich i skandynawskich.

Jeśli boisz się ludzi, bo wyglądaja inaczej niż ty, mam złą wiadomość. Jesteś rasistą. Przyszło ci do głowy że są grupy polityczne, które kapitalizują sobie strach, jako narzędzie polityczne? Gdzie kreuje strach i nienawiść tylko po to by dostać się do żłoba? Zaskocze cię, Polska nie jest tu wyjątkiem. Podobne materiały w holandii, niemczech czy WB robione są o Polakach. W szególności jak popatrzymy po niderlandach gdzie "nasz" się popisał i przywalił w psyk pani premier xD. I jak czytam twoją wypowiedź nie mam wątpliwośći. Jesteś ofiarą zwykłej propagandy. "Złe rządy lewicowo-liberalne, tylko dobra prawica nas obroni" To bzdura. Tak nas broni że dobra prawica handlowała wizami za łapówki jak #!$%@? robiąc kampanię szczucia w sieci i tv, a lemingi niech się
  • Odpowiedz
Chce zwrócić tylko uwagę jak pięknie odwróciłeś kota ogonem. Poprosiłem o przykłady, nie otrzymałem żadnych z wyjątkiem przykładu USA, w którym te terminy są rozmyte bo uwaga - ameryka nie ma doświadczeń europy z zarówno rasizmem (których doświadczenia są zgoła odmienne, w tym jedna wojny secesyjnej) czy z faszyzmem, którego de facto w us nie było i dla których ludzi to abstrakcyjny "złol" przejęty przez popkulturę z którym walczyli 80 lat temu w nie swojej wojnie. A skoro mają zakodowane "faszysta=złol" to używają tego perojatywnie wobec każdej ich mniemaniu złej osoby.


@grubson234567: nie odwracam kota ogonem tylko wskazuję, że ta moda na nazywanie każdego oponenta w dyskusji prowadzi do wyzwisk w postaci faszysty. Prawaki już teraz nazywają przeciwników komuchami, ale masz tutaj rację, jest to spowodowane naszymi doświadczeniami z lewicową ideologią.

Do tego stopnia że czołowi skrajni działacze prawicy się burzą na np. miss rzeszowa za jej kolor skóry xD JAk inaczej to nazwać jak nie
  • Odpowiedz
Prawaki już teraz nazywają przeciwników komuchami, ale masz tutaj rację, jest to spowodowane naszymi doświadczeniami z lewicową ideologią.


W sumie nie pomyślałęm o tym, ale racja i dobry przykład.

Czy ta kobieta, kimkolwiek ona jest, wygrała, bo była najlepsza, czy wygrała tylko dlatego, że ma inny kolor skóry. Bo jeśli to drugie, to kto tu jest rasistą?


@
  • Odpowiedz
Przepraszam ciebie, ale nawet Tomasz Sommer tak daleko nie popłynął, jak ty teraz ze swoim uprzedzeniem. Wspomniana Pani jest zawodową modelką, urodzoną co prawda w Wielkiej Brytanii (stąd taki nie inny kolor skóry), ale od dziecka wychowywana w Polsce i związana z Rzeszowem i kandydowała wcześniej w wielu konkursach. Sugerowanie ze wygrała, bo jest mulatką, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze ciebie określiłem w tym momencie.


@grubson234567: ja kompletnie nie znam tej typiary i mam w nią kompletnie #!$%@?. Dokładnie to samo pytanie mogę zadać w kontekście tej miss jednego z krajów afrykańskich, gdzie ze wszystkich kandydatek wygrała... biała. Dlaczego? Czy dlatego, że była biała czy dlatego, że była najlepsza? Żyjemy w czasach, gdzie poprawność polityczna uber alles i nic innego się nie liczy. Konkursy wygrywają najgrubsze, najbrzydsze, transy itd. i mam solidne podstawy twierdzić, że nie dlatego, iż są najlepsi / najlepsze, ale dlatego, że będzie "postępowo". Z tego wynika moje pytanie. Mam #!$%@? na kolor skóry, dla mnie liczą się wyłącznie kompetencje.

Generalnie nie zgadzam się, Polska i Europa nie robią już tego co 50 lat
  • Odpowiedz