Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie nieco fanatyzm polityczny. Jestem członkiem lewicy, ale jak Lewica odwali coś głupiego, bądź kontrowersyjnego to nie lecę bronić jej jak własnej matki z automatu. Jeśli jest to coś z czym się zgadzam, to owszem będę bronił tych postulatów. Często widzę jak ludzie narzekają na partię X i zlatują się jej fanatycy, którzy muszą jej wręcz bronić jak najmocniej. Jak ktoś krytykuje Lewicę merytorycznie to mi nic do tego, chętnie podyskutuję (nawet z niektórymi konfederatami z wzajemnym szacunkiem dyskutowaliśmy o modelu gospodarczym państwa, a w 2019 gratulowaliśmy sobie wzajemnie wyników do sejmu).

Popieram Lewicę ze względu na trzy postulaty, które leżą mi na sercu i na nich mi zależy.

- prawa osób LGBT, albowiem chciałbym wziąć ślub z moim mężczyzną i nie martwić się, że w świetle prawa jesteśmy dla siebie obcymi osobami.
- osoby z niepełnosprawnością i system. Chciałbym żeby traktowano nas dosłownie jak ludzi. Żeby system bronił najsłabszych, albowiem leży to w naszej naturze, żeby dbać o tych którym w życiu się nie powodzi. Jednak ja wolę metodę wędki niż ryby. Ryba jest tylko dla tych, co nie mogą podjąć pracy.
- transport publiczny. Kocham kolej i chcę by się rozwijała. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że moja mała miejscowość będzie miała połączenie kolejowe z Lublinem. Będę miał lepsze możliwości dojazdu na przykład do mojej babci, albo cioci mieszkającej na drugim końcu Polski.

Jest jeszcze czwarty postulat - zależy mi na dobrym wydatkowaniu publicznych środków. Jestem zarówno przeciwnikiem finansowania Kościoła, jak i organizacji LGBT (patronat nad jakimiś imprezami jest jeszcze w porządku, czy to kościelnymi, czy tęczowymi, ale żeby istniał przy tym pluralizm).

PS. Osobiście nie lubię jak się mnie nazywa lewactwem, bo to w moim odczuciu dehumanizacja, lewak jest imo w porządku. Tak samo ja nazywam osoby prawicowe prawakami, a nie prawactwem.

#neuropa #polityka #przemyslenia #lgbt #lewica #prawica
  • 34
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: przeraża go fanatyzm polityczny
opisuje samego siebie jako "członek" społeczności popierającej dane poglądy.
Może jakbyś nie patrzył na politykę przez pryzmat przynależności to byś tych fanatyków nie widział
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: fanatyzm fanatyzmem, ale akurat w partiach to jest trochę potrzebne. Źle wygląda jak na Lewicy każdy się żre z każdym, wszyscy się nawzajem krytykują. To sprawia, że partia wygląda na mało poważną.
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: czytaj co piszę. Pokazuje ci, jak twoje spaczone, tribalistyczne spojrzenie na politykę poprzez dzielenie ludzi i samego siebie na członków lewic i prawic i innych kierunków róży wiatrów powoduje nie tylko, że sam stajesz się fanatykiem (choć jeszcze dobrze idzie ci bronienie się przed tym), ale też to, że widzisz fanatyzm w rzeczach i zachowaniach, które nie mają z fanatyzmem nic wspólnego.
Przyszedłeś marudzić na fanatyków, a sam nie
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: bardzo z rigczem piszesz mireczku. Ja nie jestem lewicowcem tylko umiarkowanym liberałem natomiast w pewnym momencie do mnie dotarło że życie w społeczeństwie polega na pewnej sztuce kompromisu.
Generalnie z ludźmi którzy umieją rozmawiać warto prowadzić dialog, ponieważ dla dialogu i kompromisu jedyną alternatywą jest niechęć i konflikt.
Co do wszystkich podpunktów które wypisałeś mogę się tylko zgodzić, dwa pierwsze to kwestie etyczne a rozwinięty transport publiczny jest korzystny
  • Odpowiedz
@wypok_wypok: a może przeczytaj do końca?


@Cukrzyk2000: Nie oczekuj tego od fanatycznych przygłupów prawicy. Na słowo "lewica" tylko wypełnia im się pysk pianą i zaczynają ujadać wyuczone hasła z partyjnych socjali. 0 samo refleksji, 0 myślenia, 0 dyskusji czy 0 zrozumienia. Kwintesencja planktonu prawactwa - wiedzą że w elementarnej dyskusji na argumenty nie mają szans więc jadą czystym jadem w myśl zasady. "Pod but albo #!$%@? bo jesteś
  • Odpowiedz
  • 4
@thorgoth:
- migracja powinna być według mnie kontrolowana z jednoczesnym traktowaniem ludzi, po prostu po ludzku. Nie chciałbym, by Polska przyjmowała wszystkich jak leci, ale jeśli ktoś jest wykształcony, albo ma umiejętności, które się przydadzą w przemyśle chociażby, to nie widzę przeszkód, by taką osobę przyjąć do pracy w Polsce, a obywatelstwo dać po tym jak przepracuje w Polsce kilka lat i nauczy się języka co najmniej na poziomie B2.
  • Odpowiedz
Nie wiem szczerze, możliwe, że Katarzynę Kotulę. Wiem, że jest ostro krytykowana, ale sądzę, że radzi sobie w porządku i jest dobrą ministrą.


@Cukrzyk2000: podstawowym zarzutem do Kotuli jest to, iż jest ministrą zrównywania praw kobiet a nie ministrą równości. To też jest mój zarzut, nie widzę aby w tych obszarach gdzie mężczyźni mają gorzej, było robione cokolwiek oprócz kosmetyki typu obiady dla konduktorów.
O ile rozumiem narracje prawicy na ten temat - może nawet nie tyle rozumiem co uznaje za spójną - kobita to figura maryjna, powinna być szczególnie chroniona, mieć ograniczone prawa z jednej strony a przywileje z drugiej. To jest zrozumiałe o tyle że prawica nigdy nie udawała że jest za równością.

Jesteśmy jednym z ostatnich skansenów w Europie, gdzie wiek przejścia na emeryture jest segregowany ze względu na płeć. Kotula zapytana o to odpowiedziała coś w stylu "eee yyy nie prowadzimy rozmów na ten temat". Dlaczego nie prowadzimy rozmów? Czyżby dlatego że nie ma poparcia społecznego? No ale jest wiele tematów które też nie mają poparcia społecznego (aborcja na życzenie, dochód podstawowy, kwestie migracyjne) a rozmowy są cały czas. Argument "no ale to prawa człowieka, o nich trzeba rozmawaiać" mnie nie przekonuje - czy prawa mężczyzn to nie są również
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000 Nie uważasz, że lewica za bardzo kieruje swoje postulaty do mieszkańców dużych miast? Mieszkam na wschodzie kraju, w mieście powiatowym i jak były wybory czy to do Sejmu czy UE to plakatów wyborczych lewicy szukać że świecą, jak i samych kandydatów. PiS, KO czy PSL spotykali się z ludźmi, a od lewicy nikogo.
  • Odpowiedz
- prawa osób LGBT, albowiem chciałbym wziąć ślub z moim mężczyzną i nie martwić się, że w świetle prawa jesteśmy dla siebie obcymi osobami.


@Cukrzyk2000: w mojej opinii nie ma sensu zapraszać urzędnika państwowego do łóżka i w ogóle nie powinno być takich rzeczy jak "śluby" tylko normalna umowa cywilno-prawna, że "upoważniam" osobę i koniec. Nie ma znaczenia czy homo czy hetero, nie i #!$%@?. Życie rodzinne to sfera intymna i państwo nie w niej miejsca dla państwa.

Chciałbym żeby traktowano nas dosłownie jak
  • Odpowiedz
  • 1
@Cukrzyk2000 to nie ty biegales po miastach z plakatami ze pis doplaca do TVP zamiast na onkologie?
Gdzie teraz wywieszasz plakaty ze rudy osioł dotuje TVP w jeszcze wiekszej kwocie?

Przeciez jestes zwyklym fanatykiem, w dodatku sam na wykopie tworzyles multikonta i fake newsy ze niby na marszach rownosci w Polsce są mordowani geje. XD
  • Odpowiedz
@bregath: Dobrze, bo nie należę. Za to wyśmiewam i nadal będę wyśmiewać hipokrytów którzy stawiają się wyżej od innych, a sami nie maja nic ciekawego do zaoferowania. Czytaj 99% prawaków. (i jakiś ułamek lewaków, ale dysproporcja jest silna w internetach :P )
  • Odpowiedz
  • 1
@Marek_Licyniusz_Krassus: tak, tak uważam, co jest błędem. Jako kandydat z Łęcznej przyniosłem trochę głosów dla Lewicy w moim powiecie, ale też nie było tego za wiele, bo wsparcie w kampanii było po prostu słabe. Próbowałem przekonać sztab, by odwiedzili Łęczną, ale niestety nie znalazła się na liście
  • Odpowiedz
  • 1
@bregath: co do wydatków publicznych. Patronaty nad różnymi imprezami powinny być bezpłatne, nie że płacimy komuś za promocję regionu w trakcie różnych wydarzeń. Organizatorzy mogliby po prostu posługiwać się logiem miasta czy powiatu.
  • Odpowiedz
zależy mi na dobrym wydatkowaniu publicznych środków


@Cukrzyk2000: Brzmi sensownie oprócz 4. postulatu. Skad sie biorą publiczne środki? To też moje pieniądze. Dlaczego mam je dawać na żuli, nierobów, nielegalny imigrantów, dzieciorobów i całą inną patologię?
Ogólna pomoc - tak. Niepełnosprawni, różne osoby które miały pechac itp. Ale cała reszta? Dlaczego parę osób przegłosowało, że niby legalnie mogą zabrać MOJE pieniądze? To podobna sytuacja jak zbiorowy gwałt, który też w
  • Odpowiedz
  • 1
@thorgoth: zgadzam się absolutnie z tym co powiedziałeś. Każdy przypadek powinien być rozpatrzony indywidualnie. Faktem jest, że mężczyźni popełniają więcej przestepstw, lecz nie jest to usprawiedliwieniem dla skazywania ich na wyższe kary niż kobiety. Chętnie podjąłbym się dyskusji na ten temat, albowiem również walczyłem z dyskryminacją wobec mężczyzn, chociażby poprzez organizacje protesty przeciwko przymusowemu poborowi w Krakowie
  • Odpowiedz