Wpis z mikrobloga

[WEB DEVELOPMENT] [PYTHON] [PROJEKT]
Mirasy, macie jakiś ciekawy pomysł na serio zaawansowany projekt w pythonie? Póki co wszystkie projekty robiłem w flasku, teraz zacznę iść w stronę django, dockera... Tylko kończą mi się pomysły na trudniejsze projekty, może ktoś z was podrzuci coś ciekawego/trudego do realizacji.
#python #programowanie #programista15k #flask #django #ai
  • 8
  • Odpowiedz
@Dejdwid96: Pytanie co ma być trudne? Bo w większości przypadków to wiedza domenowa i jakieś #!$%@? edge case'y, imo to jak zrobisz coś co fajnie śmiga z milionem zapytań jednocześnie, to już jest spoko. Mało sensownych danych podałeś. Ale niech stracę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
- Gra w szachy / Pokera online z obsługą, wielu równoległych pokoi.
- Link shortener.
- Snajper do wygrywania aukcji na allegro.
-
  • Odpowiedz
@Dejdwid96: nie warto się uczyć Django. Teraz nowe projekty pisze się w fastapi a poza tym coraz mniej ogłoszeń do pracy w webie a coraz więcej ai/ml.

Uczyć Django to warto było w 2018
  • Odpowiedz
@Dejdwid96: jak widzisz ogłoszenie z Django to spodziewaj się legacy kodu. W większości projektach w których byłem firmy uciekały od Django na rzecz flaskow a teraz fastapi i asyncio

No i Django nauczy cię wielu złych praktyk programowania których będziesz musiał się oduczyć jeśli będziesz chciał iść dalej.

W ogóle przyszłość pythonowego weba stoi obecnie pod dużym znakiem zapytania. Może się to skończyć jak z Ruby on rails.
  • Odpowiedz
@Dejdwid96: trochę zakresle ci historię - Django było inspirowane Ruby on rails. Swego czasu jeśli chodzi o startupy to był najpopularniejszy framework do pisania weba. Ruby okazało się jednak problematyczne więc rubowcy przemigrowali na pythona i Django i startupy zaczęto pisać w Django. Tylko że Django źle się skaluje i źle się utrzymuje duże projekty djangowe więc wiele firm zaczęła przechodzić na architekturę mikroserwisową i walili mikroserwisy w flasku a
  • Odpowiedz