Wpis z mikrobloga

Cześć, rozpoznaje ktoś jaki standard komunikacji może reprezentować schemat ze zdjęcia? Zakładam, że górny tranzystor w jakiś sposób przełącza pomiędzy nadawaniem a odsłuchem, a dolny tranzystor oraz transoptor odpowiadają za wysylanie i odbieranie danych (RXD oraz TXD to już zwykly UART TTL). Układ na zdjęciu to Slave, niestety nie mam dostępu do układu Master.
#elektronika #majsterkowanie
addwad - Cześć, rozpoznaje ktoś jaki standard komunikacji może reprezentować schemat ...

źródło: temp_file7558569349732825388

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@addwad: napisz co to za urządzenie, bo pewnie jest wiele standardów, które wykorzystują uart na jednym drucie.
Nie mówiąc już o tym, że to może być autorskie rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@addwad: Nie wygląda na żaden mi znany protokół. Gdyby twój slave czytał też tą pierwszą linię to prędzej bo mógłby tam być np zegar. Póki co wygląda to na jakieś własne rozwiązanie z jedną linią nadawczo-odbiorczą, a drugą linią slave pewnie daje znać że nadaje.
Kup sobie to cacko https://allegro.pl/produkt/analizator-stanow-logicznych-8-kan-24mhz-saleae-869cc461-5237-47f5-a793-fb821463c629?order=p&miejsce-wysylki=polska i zarejestruj komunikację to się pewnie wyjaśni.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@atehxx wpiąłem się bezpośrednio pod TX i nie zarejestrowałem niestety żadnej komunikacji, prawdopodobnie jest ona inicjalizowana przez drugie urządzenie
  • Odpowiedz