Wpis z mikrobloga

i jak to nie pasuje do obrazka?


@Lefty: nie pasuje bo bóg według lore dał adamowi i ewie wolną wolę, nie sterował nimi. I wąż to nie był bóg, ale szatan. Ale jak znalazł się w superfajnym boskim ogrodzie to nie wiem.
  • Odpowiedz
@Foxbat: @Ucho1899 nie ma takiego czegoś jak wolna wola xd i skoro bozia jest wszechmogący i wszechwiedzący to i tak i tak wiedział co zrobi człowiek z "wolną wolą"
  • Odpowiedz
Symboliczne przypowieści bierze


@inflacja_biedaku: Nikt tego nie uznawał za symbolikę do czasu, gdy poziom edukacji wzrósł i ludzie uznali to za głupie. Przykro mi ale to tak nie działa, biblia została napisana przez prymitywnych ludzi więc ich mitologia jest prymitywna.
  • Odpowiedz
@TeBerry: no właśnie potwierdziłeś to co napisałem. #!$%@?, że milionom ludzi na świecie Biblia pomaga, zawsze się znajdzie jakiś lewak "wielki ateista" który dziwnym trafem bardzo interesuje aby ośmieszać i znieważać czyjąś religię. Ciekawe, że jak Braun zgasił świeczkę to żaden ateista go nie poparł i wszyscy oburzeni. Ciekawe czy z taką samą siłą i zajadłością ośmieszałbyś Koran w kraju islamskim. Czy może ten twój cały ateizm to wytwór fajnopolactwa
  • Odpowiedz
Ciekawe, że jak Braun zgasił świeczkę to żaden ateista go nie poparł i wszyscy oburzeni


@inflacja_biedaku: Bo Braun nie zrobił tego z pobudek ateistycznych? Gdyby Braun zgasił świeczki, a potem złamał na pół krzyż sejmowy to ja i wielu ateistów byśmy klaskali.

#!$%@?, że milionom ludzi na świecie Biblia pomaga


Zgodzę się, że religia ma swoje zalety w prymitywnych społeczeństwach, ale Polska to państwo pierwszego świata w XXI wieku i
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: No obstawiam, że ludzie w krajach islamskich tak samo by śmieszkowali ze swojej religii i jej absurdów gdyby nie to, że są chwyceni za pysk przez religijnych fundamentalistycznych świrów, w efekcie czego takie śmieszkowanie grozi śmiercią. Jeśli podoba ci się takie podejście do wiary i karania w tym temacie, to powodzenia
  • Odpowiedz
Jakbyś miał więcej lat to byś zrozumiał przekaz o wolnej woli.


@inflacja_biedaku: Przekaz brzmi "bozia dindu nuffin, przyczyna wszechrzeczy nie jest przyczyną akurat TEGO (bo inaczej wyszedłby na idiotę który idzie wbrew swoim własnym planom i upodobaniom, wsadza kij w szprychy własnego rowerka)".

Ludzie myślący, że mają "wolną wolę" są jak osioł, któremu wydaje się, że też ma "wolną wolę" i lezie za dyndającą marchewką, która tak jakoś się nie
  • Odpowiedz