Wpis z mikrobloga

#frajerzyzmlm to jakby się zastanowić to MLM tylko pokazuje jak bardzo ludzie chcą żyć w kłamstwie i robić z siebie kogoś kim nigdy nie byli i nie będą. Nic nowego. Stara bieda, tylko przeniesiona do internetu. Tylko zawsze mnie rozwalało jak długo można ciągnąć ten teatrzyk...
  • 23
  • Odpowiedz
@jan-kopec: PO pewnym czasie zdajesz sobie sprawę jak dużo zainwestowałeś czasu i jakby było przesrane gdyby się okazało, że go zmarnowałeś. Zaczynasz walić copium, bo gdzies w głębi czujesz, że dysonans poznaczy byłby zbyt okrutny.
  • Odpowiedz
@jan-kopec @bartek-kowalski-12 @Desire22

Ja z tego mlm nie moge jednego zrozumiec. Ze to wszystko dzis idzid zweryfikowac w kilkanascie minut. Kiedys bylo trudniej, a teraz? Ale #!$%@?, pokolenie Z chce miec 10 kola na reke za nic. Maja ogromny apetyt na zycie, wychowani na INstagramie, ktore jest totalną fikcja
  • Odpowiedz
@Milo900: Właśnie nie bardzo. Nie każdy wie, że może sprawdzić NIP, a takie coś się dobrze sprzedaje i ten marketing jest wycelowany w osoby, które raczej wykonują proste zawody.
Pierwszy raz jak się z tym spotkałem to byłem trochę zmieszany mimo, że kiedyś byłem werbowany w piramidkę.
  • Odpowiedz
@jan-kopec: jakiś czas temu zadzwonił do mnie kolega z gimnazjum (30 lat here XD) i jak gdyby nigdy nic mówi "siema, co tam?" po czym minutę później pyta czy chcę zarabiać prawdziwe pieniądze i opowiada o mlm, który oczywiście nie jest mlm ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie naprawdę nie mają wstydu, aż mnie skręca jak sobie to przypomnę XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Desire22: wiesz miałem przypadki gdy się w coś bardzo mocno zaangażowałem i jednak dochodziło do mnie że nie jest to już warte kilo gwoździ. Na przykład sytuacja z dzisiaj napaliłem się na kupno jakiejś rzeczy wpłaciłem małą zaliczkę i gdy gość zaczął kręcić wafla no to zerwałem z nim stosunki i się pogodziłem z tym że mnie oskamował. A mógłbym dalej iść zaparte.... No nie wiem może przykład 50 zł
  • Odpowiedz
  • 1
@Desire22: chyba jestem zbyt bystry że odruchowo unikam rozmów w stylu będziesz zarabiał wielkie pieniądze za robienie niczego. Automatycznie śmierdzi mi to scamem i musiałbym sobie wmawiać żebym się w to zaangażował i w ogóle w to uwierzył. Chyba faktycznie jest to oferta dla idiotów albo dla Mongołów to w ogóle życia nie znają siedzieli pod kloszem
  • Odpowiedz
@jan-kopec: Większość osób tak ma. To jest po prostu sekta, która stosuję różne techniki manipulacyjne. Jak na przykład otaczanie się bogatymi ludźmi (Czyli tymi, którzy rzekomo trzepią kasę w tej piramidzie, bo kto inny realnie bogaty będzie im poświęcać czas) I izolacja reszty, którzy mogliby sprowadzić tą osobę na ziemie. W końcu to są biedacy, co nie zarabiają 30k na miesiąc, więc czemu miałbyś ich słuchać. Sukces jest zza rogiem,
  • Odpowiedz
zerwałem z nim stosunki i się pogodziłem z tym że mnie oskamował.


@jan-kopec: Tutaj jest podobna kwestia jak z hazardem - Tyle razy przegrałeś, ale w końcu los się do ciebie uśmiechnie i odrobisz sobie z nawiązką.
  • Odpowiedz
Zaczynasz walić copium, bo gdzies w głębi czujesz, że dysonans poznaczy byłby zbyt okrutny.


@Desire22: Dosłownie tak jest. Znam gościa obecnego w mlmach +15 lat i miał ciężką depresję i powracające myśli samobojcze przed dysonans poznawczy. Jego sposób na życie działał jak był na studiach i znał dużo osób, ale z czasem jak się wykruszali to całą piramida padała.
  • Odpowiedz
Ja bym nie umiał udawać dłużej niż dwie godziny


@jan-kopec: To są nieudacznicy życiowi. Ludzie z których całe życie wszyscy się śmiali i wszyscy wiedzieli że z nich nic nie będzie. Oni poza marzeniami i tym udawanym życiem nic nie mają.
  • Odpowiedz
  • 0
@Imagination: wiesz co mi po prostu jest ciężko w to uwierzyć że aż tak można. Kiedy stwierdziłem że nie da się objąć rozumem czegoś co inni odczuwają. Możliwe że to jest kolejny taki przypadek. Nigdy nie byłem aż takim gniotem żeby wejść aż tak głęboko w taki syf... Tylko czemu ci ludzie są niby nieudacznikami? Patrząc po filmikach to wyglądają normalnie, Nie urwało im nogi ręki, ich gęby też jakoś
  • Odpowiedz
  • 0
@Desire22: ale masz na myśli że oni wierzą w to że się do nich los uśmiechnie czy jak? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem twoje słowa. Bo ja użyłem sformułowania że pogodziłem się że gości mnie oszukał i kasa poszła w cholerę, ale oni będąc dalej w tym MLM chyba się dalej łudzą
  • Odpowiedz
  • 0
@Desire22: chyba zaczynam rozumieć..... Ale to muszą być puści ludzie że potrzebują otaczać się pseudo bogaczami i samemu takimi być. Ale to muszą być zera życiowe że dla nich dochód 30000 miesięcznie jest dopiero wyznacznikiem bycia człowiekiem.... Ja rozumiem żeby nie zadawać się z biedakami i zerami życiowymi.... Ale no #!$%@?.... To jest ze skrajności w skrajność
  • Odpowiedz
@jan-kopec: Wiadomo, że z poziomu bezdomnego to oni wcale źle nie mają. Chodzi o to, że są pełni kompleksów. Samo szukanie naiwniaków to często teksty właśnie w stylu "w szkole koledzy się śmiali, nauczycielki mówiły że z ciebie nic nie będzie, a teraz wszystkim pokażesz jak zarabiasz w miesiąc więcej niż inni w rok". Później z zarobków nic nie wychodzi, ale to internetowe życie pozorów można dalej kontynuować, niech inni
  • Odpowiedz