Wpis z mikrobloga

@ZenujacaDoomerka: mi wystarczy 23:00 do 6:30 i jest w miarę ok, jeszcze co 2 dzień wstaję o 4:50 aby pobiegać bo potem w dzień to jest trudne. Na pewno patrzenie się w ekrany sporo osłabia. Przewijanie rolek na różnych serwisach społecznościowych poważnie obciąża zdrowie. No i STAROŚĆ, od około 25 roku życia zanika poranna rześkość.
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka tak jak Mirek wyżej pisze, odłóż telefon na godzinę przed spaniem, wycisz się, poczytaj książkę i rano wstaniesz wypoczęta.
Staram się tak robić, ale nie zawsze wychodzi i widzę po sobie, że to co wyżej napisałam działa na moją jakość snu.
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka melatonina pomaga tylko zasnąć, a nie utrzymać sen. Plus organizm się przyzwyczaja, nie powinno się jej brać cały czas. Od jakiegoś czasu biorę ashwagande, niesamowicie mi pomogła w spaniu (a dodam, że od lat się leczę na bezsenności), możesz spróbować. Do tego magnez i L-Theanina.
  • Odpowiedz
@jezus_cameltoe

No i STAROŚĆ, od około 25 roku życia zanika poranna rześkość.

Ja jeszcze nie przekroczyłem tego wieku, a na palcach jednej ręki mogę policzyć dni, w których rano czułem się rześko. Dla mnie to abstrakcja. Od zawsze rano byłem bardziej zmęczony niż przed spaniem
  • Odpowiedz
Biorę melatoninę,


@ZenujacaDoomerka: To może przestań brać.

Melatonina to nie środek usypiający, jeśli nie masz problemów z zasypianiem to ona może działać szkodliwie na sen. Włącznie z przerywaniem go o jakichś patologicznych godzinach czy właśnie wiecznym zmęczeniem.
  • Odpowiedz
@ZenujacaDoomerka: melatoninę się bierze tylko doraźnie przez parę dni. Nie można brać stale, bo potem organizm sam jej nie będzie chciał wytwarzać i będzie jeszcze gorzej.

Polecam zamiast tego L-Tryptofan, naturalny prekursor serotoniny. Pobudza wytwarzanie serotoniny w ciele, bez której produkcja melatoniny nie jest możliwa. Dodatkowo, jak wyżej ktoś wspomniał - Ashwaganda + regulowanie 1.5h cykli snu (czyli spanie 7.5h jest ok, ale po 8h już się wstaje zamulonym).
  • Odpowiedz
melatonina to właśnie środek usypiający


@Goronco: Nie jest to usypiający a wspomagający po prostu naturalne wytwarzanie melatoniny. Oznacza to że jeśli masz problemy ze snem np z jakichś zupełnie innych powodów zdrowotnych to nawet z zażywaniem melatoniny NIE zaśniesz.

nie mający dużego wpływu na jakość snu ¯(ツ)


@Goronco: I ma wpływ. Nawet w ulotkach czy informacjach o tym ostrzegają.
  • Odpowiedz
  • 0
@ZenujacaDoomerka A jak z ogólną kondycją organizmu? Jeśli masz nadwage, większość dnia siedzisz, do sklepu za rogiem jezdzisz samochodem a rower to takie coś dla biednych ludzi to chyba wiesz już gdzie należy szukać problemu.
  • Odpowiedz