Wpis z mikrobloga

Nie idę z tym pytaniem na rakowe fejsbukowe grupki, bo to elektroda dla górzarzy jest

Od jakich wypadów bardziej wspinaczkowych/pozaszlakowych zacząć w #tatry? Do głowy przychodzi mi Gerlach, Mnich, Grań Kościelców, wszystko oczywiście z przewodnikiem. Orla Perć okazała się średnio wymagająca i szukam jakichś bardziej ekscytujących kierunków. Interesują mnie w sumie zarówno warianty na lato jak i zimę. Jeśli ktoś miał przyjemność z Alpami to również rozważę, wtedy niekoniecznie muszą być to pozaszlaki.

Taguję dodatkowo #zakopane #gory #alpy
  • 8
  • Odpowiedz
@whoru: dlaczego oczywiście z przewodnikiem? Grań Kościelców na legalu możesz zrobić sam, no albo w zespole z kimś. Tak samo grań fajek, Mnich, Mięgusze czy samą Cubrynę możesz zrobić w zespole. Większość WKT to pozaszlaki więc może coś z tych szczytów?
  • Odpowiedz
@whoru: jak z przewodnikiem to w sumie zależy na co się na siłach czujesz, ale sobie dużo zabawy zabierasz w ten sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°). Baranie Rogi, Mała Wysoka, Mięgusz Czarny spokojnie do ogarnięcia na początek bez przewodnika, ale ja do niczego nie namawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@rozowy_dzban: @2-aminopirydyna: niby tak, ale jeszcze nie było mi dane iść w asekuracji linowej nigdzie na żywca. Robienie takich kombinacji bez doświadczenia wydaje mi się kiepskim pomysłem, no ale słabo się znam to nie wiem. Szczególnie, że musiałbym się najpierw w ogóle posługiwać z sensem taką liną. O wspinaczce ściankowej nawet nie myślę, bo tam to ósemka tylko ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@whoru: skoro nie masz nikogo z kim mógłbyś iśc nawet na lotną, to bym się kierowała w stronę szczytów WKT. Sporo ludzi szuka partnerów do wspólnych wyjść to byś się do kogoś dokleił
  • Odpowiedz
@whoru: jak z przewodnikiem to wszystko jedno, na Mnicha nawet niepełnosprawnych wyciągali. Wszystko czego trzeba, to kondycji, bo Ciebie na plecy nie wezmą. Jak samemu to ostrożnie, ze sprzętem lepiej obyć się najpierw na kursie. Jak bez sprzętu, to chyba jedynie Gerlach z wymienionych, ale to też nie jest szczyt polecany na pierwszy raz, chyba że idziesz z kimś, kto już tam był. No i pamiętaj, że jak idziesz pozaszlakiem
  • Odpowiedz