Wpis z mikrobloga

Lewica od zawsze postuluje, że kryzys mieszkaniowy powinno się rozwiązać budową tanich mieszkań na wynajem przez samorządy, a nie pompowaniem kredytów.


@TheTostu: szkoda tylko, że lewica nie chce budować zwykłych mieszkań tylko apartamenty w środku warszawy.
  • Odpowiedz
@pastibox: co to jest 160k mieszkan jak brakuje ponad dwoch milionow? To niecale 10% tego co potrzeba. W dodatku kazdy chce mieszkac w top 3, to brakuje w samej Warszawie z półtorej miliona mieszkań
  • Odpowiedz
@TheTostu: Ty się za to niepotrzebnie zgrzałeś Typie. Nastała w końcu duża podaż, a Ty mi jakieś ich stare głosowania przesyłasz i mi udowadniasz coś co mnie nie obchodzi
  • Odpowiedz
postulat Lewicy o stymulacji podaży został w pół roku zrealizowany. Dziękuję Panie Prezesie Biedroń i Marszałku Czarzasty.


@bdg-bro: przecież to glapa ze stopami procentowymi a nie żadna lewica xD
  • Odpowiedz
  • 0
@pastibox
A ja tam się zgadzam z ministrem, ja też widzę problem w mojej zdolności kredytowej, od wprowadzenia bk2 znacznie mi się zmniejszyła pula mieszkań w jej zakresie, to ewidentnie pokazuje, że potrzebuję dopłaty rządowej (którą opłacę w podatku i przyszłej inflacji) żeby moja zdolność kredytową pozwoliła mi na dogonięnie cen m2,
Bo nie sądzę aby minister się mylił i po wprowadzeniu bk0 cena m2 jeszcze wzrośnie przez co będę miał
  • Odpowiedz