Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie takie skromne urządzenie na #arduino i na płytce prototypowej i okazuje się, że parę osób to w sumie by chciało takie coś kupić. I teraz pytanie, czy jeżeli włożę w to trochę pracy, ogarnę jakoś płytki pcb i opakuje to w ładna obudowę, to czy mogę to na legalu sprzedać? Czy muszę jakoś legalizować takie urządzenie?
To jest po prostu kontroler który się podłącza na USB do kompa.
#elektronika #elektronikadiy #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • 5
@iforgotmypass_ jak pracuje tylko na niskim napięciu to mozesz. Często elektronicy sprzedają urządzenia bez zasilacza by nie było części 230v i ryzyka porażenia bo do tego już wymagane są badania
  • Odpowiedz
opakuje to w ładna obudowę, to czy mogę to na legalu sprzedać?


@iforgotmypass_: najprościej na papierze sprzedawać to jako kit do samodzielnego montażu.
Jak sprzedasz to jako gotowe urządzenie i ktoś ci będzie chciał zrobić koło pióra, to zgłosi że nie spełniasz EMC, LVD, RoHS, nie ma cie w BDO (i w inny trójliterowych systemach).
  • Odpowiedz
@assninja Jeśli użyje gotowego, kompletnego modulu z radiem to nie musi nic zgłaszać. Bo kazdy taki modul juz ma wszystkie certyfikaty. Przez modul mam na mysli PCB z ukladami scalonymi i anteną, z wyprowadzonymi pinami do podlaczenia.
Trzeba certyfikować rozwiązania własnego autorstwa.
  • Odpowiedz