Wpis z mikrobloga

Mieszkanie w kamienicy na poddaszu w małym mieszkaniu 25m2 i słabe reagowanie na słońce. Słabo mi, duszno, rzygać mi się chce xd Nie do końca przy ##!$%@? powiedziałbym ##!$%@? bo w zimę też zimno w #!$%@? więc nie ma złotego środka. Ale jako już zaczynają się #!$%@? temperatury bardzo prosiłbym jak przy małym budżecie mogę poprawić swój komfort życia i chęci do niego bo jak na razie to mam dość ( ͡° ʖ̯ ͡°) #kiciochpyta #klimatyzacja #pomocy #lifehack #pogoda #mieszkanie
  • 21
  • Odpowiedz
otwieranie okien sprawia, że jest gorzej bo ciepłe powietrze wchodzi


@nizleduk: to zależy, bo jak dach rozgrzewa ci pomieszczenie do 40-50 stopni, to przewiew powietrzem 35 stopni chłodzi.
  • Odpowiedz
@nizleduk dobra klima która będziesz grzał w zimie cooper Hunter artic 3,5 kW max ale raczej mniejsza spokojnie da radę. Oszczędnie i efektywnie, możesz samemu kupić i zamontować na skręcane złączki - żadna filozofia, najleoiej we 2 przy montażu wentylatora. Robota max na parę h dla kogoś kto pierwszy raz montuje.
Propozycja z Lidla za 700zl a sumie niezła no ale tracisz na tej niby szybie przenikalnosc.
Spokojnie za 3,5k zł
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama no wiem ale na allegro jakoś setki aukcji są i się sprzedają ;) oświadczasz że masz doświadczenie z freonami czy coś. Osobiście nie kupowałem ale miałem okazję pomagać przy montażu klimy ale nl montowałem samodzielnie u siebie pompę do CWU żadna filozofia.
  • Odpowiedz
@Samy_Naceri: Zamówiłem poliwęglan na wymiar z otworami za 160zł z plasticexpress. Potem dokupiłem listwy 19mm z liroya tak żeby łącznie miało to grubość szyby zespolonej i pasowały listwy. Stara szyba pojechała na lato do piwnicy
  • Odpowiedz
@grafixautozine: @Lucider5 To żaden model z dwoma rurami tylko moja improwizacja z pomocą maty piankowej, gorącego kleju i szarej taśmy xD
Polecam też użyć takich łączników jednokierunkowych żeby się zamykały jak klima nie działa co deszcz nie napada no i łatwo testować czy dobrze uszczelnilismy cały obwod skarplacza. Klima z jedną rurą nie ma sensu
kobiaszu - @grafixautozine: @Lucider5 To żaden model z dwoma rurami tylko moja improw...

źródło: 1000008623

Pobierz
  • Odpowiedz