Wpis z mikrobloga

#przegryw

Przegryw: W dzieciństwie byłem bity przez ojca alkoholika, Moja mama również była bita przez niego. Zawsze była bieda w domu bo tylko matka pracowała za min. krajową a ojciec zawsze "prosił" moją matkę żeby mu dała dużą część z tych pieniędzy niemu, by mógł potem kupić sobie duży pak piwa, jak moja matka odmawiała to nią bił dlatego też praktycznie zawsze oddawała.

Normictwo:
power-weak - #przegryw 

Przegryw: W dzieciństwie byłem bity przez ojca alkoholika, M...

źródło: 1000028624

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@power-weak: i tak nie pójdziesz bo poprzez to, że twoja matka nie potrafiła się postawić ojcu a ojciec był w twoim życiu nieobecny czujesz brak uwagi i miłości i nie masz poczucia bezpieczeństwa.

Z tego powodu będziesz siedział na #przegryw i będziesz jak gąbka chłonął wszelką atencję aby wyssać z każdego uwagę, nie ważne czy pozytywną czy negatywną. Ponieważ twoja potrzeba uwagi jest bez dna to nigdy nie
  • Odpowiedz
Terapia traum z dzieciństwa nie usunie


@power-weak: usunie. Jeśli to jest PTSD albo PISD to może zrobić chociażby terapię EMDR, Działa ona bardzo dobrze w przypadku gry masz problemy z nadmiarem negatywnych myśli, bo one są obrazem nie przepracowanych problemów z dzieciństwa.

Ale na terapię nie pójdziesz. Bo wolisz szukać atencji. Tylko, że to ci nie pomoże. tylko rozgrzebie rany.
  • Odpowiedz
  • 0
@qluch

Być może masz rację, ale Terapia nie usunie wspomnień z dzieciństwa może usunąć objawy ale nie pamięć o tym co się kiedyś stało niech każdy kto chcę niech pójdzie na terapię ale jeśli ktoś nie jest jeszcze na to gotowy to rada "pójdź na terapię" w takim przypadku według mnie nie pomoże to musi być wola osoby
  • Odpowiedz
@power-weak terapia nie usunie pamięci, ale usunie wpływ traum na nastrój, osobowość, podejmowanie decyzji. Usunie ból związany ze wspomnieniami. Oczywiście nie jest to łatwe ani szybkie, dlatego jak ktoś nie jest gotowy to nie jest. Życzę ci Mirku dojścia do takiego stanu, że będziesz patrzył na całe to gówno bez żadnego ładunku emocjonalnego. Jest to możliwe, droga długa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lutecludwig

No pewnie tak ale według mnie Osoba sama musi mieć chęć żeby pójść na terapię a nie że ktoś da ci radę "pójdź na terapię" jak ty nie chcesz, Również zależy na co ta terapia na takie przypadki jak napisałem terapia pewnie pomoże ale jak ktoś ma Huopski ryj i z tego powodu czuję się źle to sorry ale według mnie nawet najlepsza terapia nie zmieni nastroju takiej osoby
  • Odpowiedz
  • 0
@qluch @Lutecludwig

Błędem mojego wpisu jest to że napisałem historię która potencjalnie terapia mogła by być użyteczna dla takiej Osoby za co przepraszam (Choć i tak uważam że "pójdź na terapię" nie powinno być pierwszą radą jeśli dana osoba nie ma chęci by pójść na nią) Moj wpis miałby więcej sensu gdybym bym napisał o czymś w czym większości przypadków terapia nie pomoże jak właśnie ten Huopski Ryj (brzydki ryj)
  • Odpowiedz
@power-weak oczywiście. Ale nawet takie rzeczy jak "chłopski ryj" można jakoś zahaczyć. Postrzeganie siebie jest zależne od tego z kim się porównujemy. Każdy z nas ogarnia tylko ułamek tego co jest naprawdę. Mamy wyprane psychiki massmediami i social mediami. Zakładam się że 75% ludzi na świecie ma chłopski ryj i 50 talentów o których nie ma pojęcia
  • Odpowiedz
ale jeśli ktoś nie jest jeszcze na to gotowy to rada "pójdź na terapię" w takim przypadku według mnie nie pomoże to musi być wola osoby


@power-weak: musi to być wola przyjęcia pomocy. Często ludzie na #przegryw są przekonani, że nikt im nie pomoże a to jest nieprawda. Na terapię jesteś gotowy zawsze tylko musisz sobie uświadomić, że sobie sam nie pomożesz.

Również zależy na co ta terapia na takie przypadki jak napisałem terapia pewnie pomoże ale jak ktoś ma Huopski ryj i z tego powodu czuję się źle to sorry ale według mnie nawet najlepsza terapia nie zmieni nastroju takiej
  • Odpowiedz
  • 0
@Lutecludwig

Postrzeganie siebie jest zależne od tego z kim się porównujemy.


Sorry ale Postrzeganie siebie zależy jak wyglądamy nawet jak jakaś brzydka osoba z nikim nie będzie się porównywać to i tak będzie pewnie czuła się źle bo wie jak wygląda
  • Odpowiedz
  • 0
@qluch

musi to być wola przyjęcia pomocy. Często ludzie na #przegryw są przekonani, że nikt im nie pomoże a to jest nieprawda. Na terapię jesteś gotowy zawsze tylko musisz sobie uświadomić, że sobie sam nie pomożesz.


Nie zgodzę się z tym że na terapię jesteś gotowy zawsze, żeby pójść na terapię Musisz na początku nie bać się mówić o swoich problemach do terapeuty co innego jest o tym napisać na wykopie a co innego jest o tym powiedzieć komuś poza tym przegrywy w życiu często nić od życia ani ludzi dobrego nie dostali dlatego też mogą uważać że Nikt im nie chce pomóc bo tak życie ich nauczyło
  • Odpowiedz
@power-weak punkt widzenia który próbuje przekazać to to że jak chłopski ryj byłby jedynym człowiekiem na świecie to nie miałby porównania i nie wiedziałby o tym że jest brzydki, właściwie nie byłby brzydki bo brzydota i piękno jako kontrast by nie istniało.

Przez wypranie mózgów przez soc Media człowiek porównuje się top 1-2% populacji i to i tak ciężko poprawionych filtrami.

Ja tam jak wyjdę na ulicę to realny świat wygląda tak że większość ludzi obu płci ma ziemniaka zamiast twarzy
( ͡
  • Odpowiedz
magiczne tabletki dostajesz i jest gitara


@4mmc-enjoyer: to zmień psychoterapeutę. M$Msy nie są rozwiązaniem tylko działaniem doraźnym w stanach lękowych.

a nie tam terapie co trzeba parę lat czekać na efekty (a czasami ich wcale nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Lutecludwig

punkt widzenia który próbuje przekazać to to że jak chłopski ryj byłby jedynym człowiekiem na świecie to nie miałby porównania i nie wiedziałby o tym że jest brzydki, właściwie nie byłby brzydki bo brzydota i piękno jako kontrast by nie istniało.


Jakby nigdy nie widział swojej twarzy to tak ale jakby zobaczył swoją twarz to mógłby stwierdzić że jest po prostu brzydki bo widać że ma słabe geny i no brzydota I piękno istnieje z powodu ewolucji człowieka ładne oznacza dobre geny brzydkie złe geny
  • Odpowiedz
  • 0
@qluch

To co napisałeś to mogę twierdzić że to naprawdę zależy od Osoby faktycznie ładna i mądra Osoba przez swoją niska samoocenę może się uważać za brzydką i głupia ale też są przypadki w których ktoś po prostu jest brzydki i głupi Nawet jak taka osoba pójście na terapię żeby pozbyć się negatywnych myśli to jak zobaczy swoją twarz w lustrze to może się znowu popłakać
  • Odpowiedz