Wpis z mikrobloga

#przegryw

Przegryw: W dzieciństwie byłem bity przez ojca alkoholika, Moja mama również była bita przez niego. Zawsze była bieda w domu bo tylko matka pracowała za min. krajową a ojciec zawsze "prosił" moją matkę żeby mu dała dużą część z tych pieniędzy niemu, by mógł potem kupić sobie duży pak piwa, jak moja matka odmawiała to nią bił dlatego też praktycznie zawsze oddawała.

Normictwo:
power-weak - #przegryw 

Przegryw: W dzieciństwie byłem bity przez ojca alkoholika, M...

źródło: 1000028624

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • 0
@qluch @Lutecludwig

Mój wpis był przesadą za co przepraszam bo już od razu założyłem że terapia nie może pomóc co nie jest prawdą pewnie ale tak samo jest w przypadku kiedy zakładamy że terapia w wszystkim pomoże Jak ktoś mieszka na wsi na zadupiu i nie ma pracy w jego okolicy przez co nie ma chęci do życia to coś mi się wydaje że pewnie terapeuta mu jakoś nie pomoże
  • Odpowiedz
wolę to niż liczyć na terapię z której gówno może wyniknąć.


@4mmc-enjoyer: skąd założenie, że g$@no wyniknie? IMO kwalifikujesz się do odstawienia tiktaków bo właśnie widać, że położyłeś lachę na trapi a to ona jest lekiem a nie drażetki. Drażetki to tylko tymczasowe wyjście które bez terapii nie powinno mieć miejsca.

le też są przypadki w których ktoś po prostu jest brzydki i
  • Odpowiedz
  • 0
@qluch

szufladkujesz. Brzydota nie jest kwestią twarzy ale estetyki. Jeśli będę chodził w podartych brudnych ubraniach to chociażbym był piękny, nikt na mnie nie spojrzy.


Brzydota jest zarówno kwestia twarzy i estetyki a jakbyś chodził w podartych brudnych ubraniach ale byłbyś piękny to uwierzyć mi że dużo osób by na ciebie patrzało z powodu twojej twarzy

Akurat to co napisałeś o tym kursie tańca to mogą nie być "negatywne myśli" a
power-weak - @qluch 
szufladkujesz. Brzydota nie jest kwestią twarzy ale estetyki. Je...
  • Odpowiedz
a po prostu uzasadniona obawa My ludzie potrafimy traktować brzydkich ludzi naprawdę źle


@power-weak: no ale to jest właśnie to o czym mówię. Musisz zmienić perspektywę. Ta obawa wynika, z tego, że w dzieciństwie ktoś nas wyśmiał. Tak faktycznie jest jednak to było po pierwsze w dzieciństwie a nie obecnie. Po drugie wyśmiewanie jest sposobem na poczucie się bezpiecznie. Zauważ, że kto wyśmiewa, osoby z takimi samymi problemami, tylko że
  • Odpowiedz
@power-weak: Jako dziecko z domu przemocowego, ktore bylo na terapii i rowniez na lekach: terapia cie nie wyleczy i owszem, nadal bedziesz mial traumy i prawdopodobnie do konca zycia nie zapomnisz tego co sie dzialo i nadal bedzie to oddzialywac na wiele aspektow zycia i decyzje. Ale pozwoli ci odkryc wiele rzeczy, ktore nawet nie jestes swiadomy ze robisz z uwagi na swoja przeszlosc. Zmieni to twoj proces myslowy w
  • Odpowiedz
Powiedział bym, że dowiesz się tego na terapii ale i tak na nią nie pójdziesz.


@qluch: no i co jak sie dowie? co mu to zmieni? nic nowego nie odkrywa sie, po prostu nazywa sie to co juz sie zna i jest swiadomym
  • Odpowiedz
Na terapię jesteś gotowy zawsze tylko musisz sobie uświadomić, że sobie sam nie pomożesz.


@qluch: no to chyba na złych terapiach sie znalazłem
  • Odpowiedz
Jeśli będę chodził w podartych brudnych ubraniach to chociażbym był piękny, nikt na mnie nie spojrzy.


@qluch: ni no spojrzy, i pomysli ze menel
  • Odpowiedz
A jak ktoś zmieni perspektywę w dorosłym życiu ale znowu zostaje wyśmiany to co wtedy?


@power-weak: wtedy mówi sobie że ci ludzie są pierd0I#ięci zdrowo w łeb i omija ich szeroki łukiem. Ale do takiego wniosku dojdzie tylko wtedy gdy pozbędzie się negatywnych emocji i myśli.

no i co jak sie dowie? co mu to zmieni? nic nowego nie odkrywa sie, po prostu nazywa sie to co juz sie zna i jest
  • Odpowiedz
było gejmczeńdżerem.


@qluch: jezeli potrzebujesz do tego drugiej osoby to okej, jezeli jestes w stanie przysiasc samemu ze soba i po prostu pomyslec nad tym co sie robi i z czego to wynika to efekt ten sam a kasa w kieszeni

oznacza że jest się na niej
  • Odpowiedz
  • 0
@qluch

wtedy mówi sobie że ci ludzie są pierd0I#ięci zdrowo w łeb i omija ich szeroki łukiem.


Do tego trzeba mieć silną psychikę większości ludzi mimo wszystko obchodzi co inni o nich myślą
  • Odpowiedz