Wpis z mikrobloga

Skoda Fabia 1 2006r 1,4 benzyna kombi

Po zapłonie zapala się na stałe żółta kontrolka ABS, miga czerwona kontrolka hamulca ręcznego i wydaje 3 piski.

Zaczęło się podczas normalnej jazdy. Wcześniej czasami włączała się lampka ABS ale gasła sama. Auto jeździ i hamuje normalnie. Wszystko działa jak przedtem.

Płyń hamulcowy w normie, bezpieczniki wszystkie są ok.

Co to może być?

#samochody #mechanikasamochodowa #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
  • Odpowiedz
@luz3r: W vagach z tego co pamietam są osobne kontroli do ręcznego z symbolem (P) oraz do usterki układu hamulcowego ( ! ). I vagi tam mają że jak ABS wyskoczy to zapala się też z automatu ten wykrzyknik.
  • Odpowiedz
  • 0
@CH3j: Wymieniane były rok temu a robię około 5-10k km rocznie. Wątpię, żeby tak szybko się zużyły
@Karton_ze_szklem Dzisiaj testowałem i nie, nie działa. Ale nie wiem czy działał wcześniej.
@biskup2k Teraz to już sam nie wiem, czy mam P czy ! od ręcznego... Ale wiem tylko, że teraz mruga czerwony (!)
  • Odpowiedz
  • 0
@luz3r Zerknij na bezpiecznik pod maską. Miałem podobny problem i winowajcą był właśnie bezpiecznik blaszkowy pod maską.
  • Odpowiedz
  • 0
@Karton_ze_szklem: A ten czujnik nie jest czasem połączony z prędkościomierzem? W sensie, że jakby padł to ani ABS ani prędkościomierz by nie działał jednocześnie.
@Cimer Sprawdziłem dzisiaj wszystkie bezpieczniki - łącznie te spod maski. Nie znalazłem nic trefnego :(
@dlaczego_michau Płynu jest prawie na full.
  • Odpowiedz