Wpis z mikrobloga

W studzience a ramach uzbrojenia pompy głębinowej mam sterownik PC59, reguluje on ciśnienie włączenia, wyłączenia oraz chroni pompę przed suchobiegiem. Ale w kotłowni przy budowie domu dokupiłem mikrohydrofornię z falownikiem.
Podłączając główny falownik nie usuwałem tego sterownika, bo miałem nadzieję, że zostanie on zabezpieczeniem dla układu w razie awarii głównego falownika. Przy normalnej pracy główny falownik nie osiąga ciśnienia wyłączenia sterownika PC59, a więc ten ma pompę na stałe włączoną. Jeśli główny falownik ulega uszkodzeniu, dodatkowy sterownik odcina pompę przy przekroczeniu założonego ciśnienia i chroni i pompę i cały system hydrauliczny przed przekroczeniem ciśnienia.
Niestety przy podłączaniu głównego falownika, od razu uległ on uszkodzeniu. Czy dodatkowy sterownik PC59 mógł być tego przyczyną? Czy może powód był inny i oba te sterowniki mogą współdziałać w szeregu? (jeden zapewnia miękki rozruch pompy, drugi chroni system w razie awarii głównego falownika)

Proszę o pomoc.

#hydraulika #elektronika #budujzwykopem #budowadomu #elektryka
mathmed - W studzience a ramach uzbrojenia pompy głębinowej mam sterownik PC59, regul...

źródło: schema-1

Pobierz
  • Odpowiedz