Wpis z mikrobloga

@IKnowThings a masz w umowie pozwolenie na pracę poza granicami kraju czy raczej napisane że zdalnie ale na terenie Polski/Europy? Bo wiesz, jak nie masz, to to jest na nielegalu i można mieć kłopoty ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Vaerlin: Nie mam, ale mam trochę bardzie skomplikowaną sytuację - mam umowę o pracę z firmą-dostawcą UoP, w rzeczywistości pracuję dla firmy z zagranicy której wsio jedno skąd pracuję.
  • Odpowiedz
@IKnowThings no dla firmy to możesz pracować nawet i z dupy o ile robota jest zrobiona, ale dla prawa już niekoniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak masz umowę na pracę w Polsce, to nie możesz sobie tak o pojechać i wykonywać jej gdziekolwiek, zwłaszcza w kraju jak Japonia który wymaga wiz jak chcesz tam pracować. Oczywiście możesz udawać turystę i pewnie wszystko będzie dobrze, do czasu aż
  • Odpowiedz
@Vaerlin: zdaję sobie z tego sprawę i patrzę na to jako "ryzyko wpisane w zabawę" :) Mimo to - dzięki za zwrócenie na to uwagi, to bardzo istotna kwestia. Mamy oddział firmy w Japonii więc może uda mi się delegację załatwić.
  • Odpowiedz
@IKnowThings no to jak ze wszystkim - na przypale można wszystko, do czasu pierwszej kontroli ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja kilka lat temu też miałem taki genialny plan, ale po zrobieniu researchu jednak dałem sobie spokój. Jakby firma dała delegację to oczywiście jak najbardziej, pytanie jakie masz stosunki z osobami decyzyjnymi
  • Odpowiedz