Wpis z mikrobloga

Hejo

TLDR: Potrzebuje rady przy wyborze roweru, bo się na tym nie znam.

Mireczki z tagu #rower zwracam się do was z prośbą o pomoc, radę w wyborze roweru.
Nigdy nie byłem jakimś zapalonym rowerzystą, miałem rower, ale jak jeździłem to po bliższej okolicy, do sklepu i w sumie tyle. Rower ostatecznie sprzedałem, bo nie był mi potrzebny aż do teraz gdy narodził się pomysł, że może dla zdrowia warto byłoby coś popedałować.

Nie będę ukrywał, nie robiłem większego rozeznania w tym temacie, bo wiele rzeczy mi nic nie mówi, a osoba w sklepie dałaby radę mi wcisnąć największy badziew, a ja pewnie bym uwierzył nawet w to, że w TDP mogę na nim jechać.

Jeśli chodzi o trasy, to będę jeździł w terenach zabudowanych, gdzie jest w miarę równo (mam na myśli: asfalt, kostkę itd.), ale również i poza nimi, jakieś ścieżki, łaki czy pola.

Wstępnie zdecydowałem się na rower Northec
Caledon DB AC. Myślałem wcześniej o Northec
Halcyon DB AC, ponieważ podobał mi się on wizualnie. Jednak Pan w sklepie powiedział, że na moje potrzeby wspomniany Caledon będzie lepszy ze względu na swoją uniwersalność, możliwość regulacji wysokości kierownicy czy twardości amortyzatora.
W międzyczasie podczas jednej z rozmów ze znajomym wyszło, że ma on na sprzedaż Trek'a [Roscoe 8](https://www.vitalmtb.com/product/guide/Bikes,3/Trek/Roscoe-8,27085 M) (2020 rok, około 1000 km przebiegu) i cenowo wyjdzie mnie tak samo jak Caledon (z tym że rowery z Northteca robione są na bieżąco więc tu mam funkiel nówka nieśmigana)

Pytanie co wybrać?



#rowery
PanEpileptyk - Hejo

TLDR: Potrzebuje rady przy wyborze roweru, bo się na tym nie zna...

źródło: Rowery

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanEpileptyk: Roscoe jest do zabawy na singlach w lesie i na teren ogólnie, na asfalcie będziesz płakał. Wiem, bo mam, tylko 7 ;) Rower jest fantastyczny, ale to typowa trailówka i do Twojego zapotrzebowania się to nie nadaje, bo po prostu nie będziesz mieć na tym czołgu przyjemności z jazdy. Za to jak wjedziesz w las na single to możesz tam z nim robić co ci się tylko podoba, bo
  • Odpowiedz