Wpis z mikrobloga

@WykopX #!$%@?, ja rozumiem, jakby po prostu pozwolił ludziom, by go wsparli za to, iż zrobił dobra robote, ale zmuszanie ludzi do płacenia, aby nie mieć reklam, to pieprzony, nieśmieszne zart, więc życzę mu, aby wykop go dojechał za to.
Tak samo kiedyś była apka jutuba, która nie miała reklam i można było się nawet zalogować, to jednak w momencie, gdy twórca postanowił na tym zarabiać, to go jutub dojechał ʕ
  • Odpowiedz
Obecnie oprogramowanie jest wiecznie rozwijane i najczęściej wymaga też serwerów, które są kosztem stałym


@bakehaus: To, że jest online to tylko i wyłącznie wybór deweloperów. CLion Jetbainsa jest subskrypcyjny ale z dożywotnią licencją na ostatnią wersję jaka wyszła w momencie jak subskrypcja wygasała. Wg mnie jest to najuczciwszy model.

Sketchupa też używam Make 2017 (na szczęście sobie plik licencji PL wyekstrachowałem z appdata bo w necie już tego nie ma).
  • Odpowiedz
@pietryna123: ja w ogóle nie korzystam z apki tylko korzystam z wykopu przez przeglądarkę na telefonie.
Nigdy nie rozumiem podejścia że do wszystkiego musi być aplikacja. olx, allegro, tak samo bez aplikacji.
  • Odpowiedz
@pietryna123 Zgadza się, jednocześnie bez serwera nie byłoby w Wypieku takich rzeczy jak powiadomienia push, rekomendacje w Wykopalisku, gorące 48h, top tagów, przywracanie komentarzy, wielkiego wykopowego podsumowania i kilku innych rzeczy. Więc jeśli jeszcze przy większości tych rzeczy można powiedzieć, że da się obejść bez nich, tak powiadomienia push są dosyć krytyczne z punktu widzenia użytkownika. I tak nie jest tak źle z kosztami jak mogłoby być jeśli chodzi o serwery,
  • Odpowiedz
@r5678 wersja przeglądarkowa ma potężna wadę, zapamiętuje pozycje przewijania i po cofnięciu się z wpisu mirko też jest przesunięte i trzeba szukać gdzie się skończyło.
  • Odpowiedz
  • 61
@WykopX @drazekorsarze
- jest serwis, który na utrzymanie serwerów zbiera kasę z reklam,
- powstaje nieoficjalna aplikacja, która blokuje wyświetlane reklam,
- nieoficjalna aplikacja dodaje reklamy i daje możliwość ich usunięcia abonamentem.

Czy to jest uczciwe? Przecież Wykop ponosi koszty za serwery, a Wypiek nie. Koszty dewelopmentu są po
  • Odpowiedz
@WykopX: ehhh #!$%@?, a mozna bylo pomyslec o dobrowolnej sypukcji albo jakims buycoffee, a tak to niedosc ze ludzie #!$%@?ą, to jeszcze ludzie #!$%@?ą :)

i w sumie dzieki za info, wiem czego na nowym fonie nie instalowac
  • Odpowiedz
@WykopX @drazekorsarze @hacerking

Tak samo kiedyś była apka jutuba, która nie miała reklam i można było się nawet zalogować, to jednak w momencie, gdy twórca postanowił na tym zarabiać, to go jutub dojechał ʕʔ


Miałem dać przykład, że to tak jakby YouTube Revanced dodało reklamy (dla tych co nie wiedzą, to aplikacja, która usuwa reklamy z YouTube).

A wychodzi, że ktoś już kiedyś dokładnie to
  • Odpowiedz
@hacerking: Oficjalna appka #wykop @wykop byłaby spoko gdyby nie archaiczny design - pod tym względem wypiek jest o niebo lepszy.

A ja w ogóle polecam mobile www - z tego, co testowałem to chyba najlepsze, poza błędem w Safari mobilnym gdzie nie zawsze strona skaluje się poprawnie do mobilnego ekranu.
  • Odpowiedz
@bakehaus: No to niech tylko włączenie tych dodatkowych featurów, które was kosztują ekstra, będzie się wiązało z wyborem między reklamami a abonamentem. Im więcej ekstra bajerów, tym więcej reklam.
Ale zostawcie też opcję bez reklam, która będzie miała tylko podstawową funkcjonalność, nie generującą dla was dodatkowych kosztów.
Jak wymusicie reklamy albo abonament to wam szybko użytkownicy odpłyną.
  • Odpowiedz
@hacerking raczej stawiam że ściąganie abo za apke jest dogadane z Białkovem i odpala mu z tego %. Also te dodatkowe funkcje bez których apka nie funkcjonuje nie są mi potrzebne, tym bardziej że wymagają do tego osobnego serwera. Z push też moge zrezygnować, to nie konto firmowe i kontakt z klientem żebym się tym martwił, nie robię nic tu pilnego i wartościowego, żeby być na bieżąco
  • Odpowiedz
@bakehaus:

W skrócie nie możesz liczyć na to, że jeśli zostawisz aplikację przez rok bez żadnej zmiany to będziesz w stanie ją uruchomić. Kod gnije w bardzo szybkim tempie. Niestety w takim obszarze jest nam dane się poruszać i w jego skali jesteśmy pioneczkami, które muszą się dostosować do realiów ¯\(ツ)/¯


Przepraszam bardzo a czy my tu gadamy o aplikacji do obsługi konta w banku szwajcarskim czy do oglądania śmiesznych
  • Odpowiedz
@WykopX użycie luckypatchera w celu usunięcia z pliku list ads, działa znakomicie.
nikt nie będzie mi pluł w twarz w momencie gdy wypieku używałem jedynie po to by nie mieć reklam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz