Wpis z mikrobloga

I przybywam po poradę do kolegów ( @PurpleHaze wołam bo się znasz) mój 735 już powolutku woła o wymianę (pewnie i tak dam ojcu ale co tam) szukam czegoś nowego cudów nie potrzebuje ale klasyka musi być bieganie/rower/pływanie (basen/ow)/ trajlony (bo może mi się zachce kiedyś). Na pewno 745 odpada to już za stare jest a nie mam ochoty mieć znów kupując nowy zegarek softowego dziadka. Inne firmy do przemyślenia (wiadomo tylko coros jest alternatywą bo żadne srunto czy polary nie mają do garmina/corosa podjazdu)

Co teraz warto w jakimś przyjemnym budżecie do 1500/2000 ? Może być wersja music nie musi (telefon mi nie przeszkadza więc obojętnie) bardziej ważne aby miało to już te nowinki więcej wykresików i danych z dupy :D
#bieganie #triathlon
  • 11
  • Odpowiedz
@gokish: MIP bez map - forerunner 255, z mapami - forerunner 955
Amoled bez map - forerunner 265, z mapami - forerunner 965 (ale on jest już poza budżetem)
Można zamknąć wątek ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Wilson2231: No ale używa kolega amoleda? Jak to wytrzymuje długo? Jak w słońcu widać co i jak?

(walić mapy po co mi to mam swoje trasy wyliczone co od 10m :D )
  • Odpowiedz
@gokish: ja sie nei znam na garminach ¯\(ツ)/¯ Teraz pelno fajnych suunciakow, niedlugo moze kolejny coros wyjdzie po pace 3.

A tak to chyba celowalbym w 955 jak panowie powyzej pisza. W jakiejs promocji (niedlugo prime days amazonu) powinien sie trafic w dolnym zakresie widelek. A jesli nie potrzebujesz amoleda, to w sumie to jest "wszystkomajacy" sikor. No dobra nie ma latarki z takich przydatnych rzeczy.
  • Odpowiedz
@gokish: suunto duzo pozmienialo z wyjsciem verticala i race, a na dniach wypuscili race S, lekko mniejszy ale ponoc bardzo udany.

Pace 2 fajny, ale ma juz swoje lata i jest bardzo bardzo bazowy. Coros probowal w nim upchnac mapy i inne heheszki z wyzszych modeli, ale pamiec, procek no ogolnie flaki nie dawaly rady. Jego nastepca jest rowniez bardzo ciekawy i udany, zwlaszcza biorac pod uwage stosunek mozliwosci/cena (pace 3 mozna wyrwac <1000zl).
Ale tego nie mozna powiedziec o wyzszym segmencie tego rpoducenta, czyli apex 2 i apex 2 pro, ktore po prostu nie wyszly i sa takie no meh.

Jesli mialbym ograniczony budzet do 1k, to 255 albo pace 3 jako chyba 2 nobrainery w tym momencie. Oczywiscie biorac pod uwage znudzenie marka i chec poznania nowego producenta. No chyba ze amazon znowu odwali price buga na suunto i pusci race S <1000zl to nie wiem czy sie nie skusze na sikora na druga reke. (
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: i dziękować za taką analizę.

Myślę też o tych nowych sikorach garmina z amoledami ale kurde no amoled i długo działająca bateria jakoś mi nie gra ze sobą.
  • Odpowiedz
@gokish: Ja jestem konserwatywny jak Garmin to tylko MIP ( ͡º ͜ʖ͡º) różowa ma Vivo5 z amoledem i tak do casualowego używania fajnie to wygląda ale ciężko mi powiedzieć jak przy dłuższych treningach drenowana jest bateria
Sam posiadam od roku 955 i wziąłem bo myślałem że będę używał map i przez ten rok nie użyłem ani razu więc pewnie jakbym teraz miał wybierać to brałbym
  • Odpowiedz
@gokish: Naczy o ile czas treningu ponoc jest ok, o tyle w codziennym uzytkowaniu i pewnie na trasie moze byc problemem wygaszanie.
Dla mnie zegarek swieci 24/7 i jestem happy, w amoledach jednak przyciemnianie albo wygaszanie wiekszosci ekranu, troche by mnie wkurzalo. Zerknij na YT pewnie pelno filmikow jak to wyglada i porownan z werjsami bez amoleda.
  • Odpowiedz