Wpis z mikrobloga

Mirki planuje zakup mieszkania dla siebie, mieszkalbym sam, co byscie polecili?
Opcja numer 1. Centralnie obok mojego miejsca pracy wybudowano blok 9k za metr, stan deweloperski 3 pokoje 56m2, okolica takie 6/10, blisko sklepy, blok nowy, 12 mieszkan w bloku , z czego 5 sprzedanych przez rok, ogolnie wszystko blisko, ale to najdrozsza opcje, jeszcze dodatkowo platne miejsce postojowe wewnatrz budynku i komorka lokatorska, duzy balkon, nie ma zadnego placu zabaw, jednie kilka drzewek, winda.
Mieszkanie za 480k, jeszcze pewnie wykonczenie z 60k, komorka i ewentualnie miejsce postojowe.
Opcja numer 2. 1 km od miejsca pracy, 46m2, 2 pokoje, cena 8,5 za metr, dosc ladnie wykoczone, blok z 20 letni, remont 6 lat temu, juz nie pierwszej świeżości, z 5 blokowisk na 1 dzialce, z kilkadziesiat mieszkan, po srodku plac zabaw, miejsce postojowe na zewnatrz nieogrodzone i komorka w cenie, okolina moze troche ladniejsza takie 7/10, ale nie wiem czy plac zabaw nie bedzie mi dzialal na nerwy. Sklepy troche dalej z 0,5-1 km, obok kosciol. Mieszkanie za 420k.
Opcja numer 3. Mieszkanie z 1k od miejsca pracy 44m za 380k, lekkie skosy, wykończenie też ujdzie, ale gorsze od numeru 2. Okolica dużo blokowisk i dookoła domki, brak wybudowanej drogi, raczej spokojna, do sklepów też ponad 1km, do spacerów też raczej lipa, duży balkon.

Zastanawiam się co finansowo i życiowo najkorzystniej wyjdzie, może coś doradzicie? Nigdy w bloku nie mieszkałem, całe życie w domku, chciałbym ciszę i spokój,.

Pozdro
600

#nieruchomosci
  • 7
  • Odpowiedz
@Milegodniawszystkim: jak na stałe to weź nr 1, plac zabaw bywa mocno denerwujący, poprzednie mieszkanie w którym mieszkałem miało okna na plac zabaw. Na 4 piętrze było słychać piłowanie mordy non stop. Jest większe, nowe, blisko pracy, garaż podziemny i komórka lokatorska mega plus. Ja nie mam w aktualnym mieszkaniu bo nie ma wcale komórek, mam dwa miejsca, jedno podziemne i naziemne dla gości. Nie muszę zbyt często myć samochodu.
  • Odpowiedz