Wpis z mikrobloga

Jutro jestem umówiony na oglądnie mieszkania z agentem #nieruchomosci (niestety właściciel nie wystawił prywatnie, a mieszkanie mi bardzo pasuje), oczywiście jest w kwitach zapis, że będzie konieczne podpisywanie sterty papierów o pośrednictwo. Dzisiaj wpadl mi w oko post pewnego mirka i tu pytanie: czy agent może to jakos ograć?
Ewentualnie może ludzie powinni chodzić ze znajomymi i ich wpisywać?
#dom #kredythipoteczny #mieszkanie
sprynek - Jutro jestem umówiony na oglądnie mieszkania z agentem #nieruchomosci (nies...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@sprynek: wyślij ziomka na podpisanie papierów. on Ci załatwi dokładny adres mieszkania i może kontakt ze sprzedającym. wiesz, może być tak że agent ma umowę na wyłączność i nic nie zddziałasz...
  • Odpowiedz
@sprynek: Właściciel podpisał podobny cyrograf i to znając życie ponad 14 dni temu, i w jego cyrografie może być że może sprzedać tylko komuś, kogo pośrednik przedstawi mu jako "klienta", więc mogą Ci utrudniać kupno tego mieszkania. Teoretycznie kasa którą wyciągną od sprzedawcy nie jest mała, ale po co skoro można mieć kasę od obu. W pośrednictwie pracują łebscy ludzie z odpowiednim zapleczem. Nie będzie ci łatwo ( ͡°
  • Odpowiedz
@sprynek: niektórzy robią trik ze znajomym, znajomy idzie, udaje, że chce kupić i dopytać o szczegóły nieruchomości. Pośrednik oczywiście nic nie wie, więc daje numer do właściciela. Kolega bierze numer, daje tobie i sie "rozmyśla".

Możesz też szukać w archiwum ogłoszeń właściciela.
  • Odpowiedz
@sprynek: w wielu programach typu ktos szuka domu nad morzem w uk, jakas parka szuka, oglada te oferty najpierw zbyt droga, potem w pozadanej lokalizacji, a potem 2 razy wieksza gdzieś obok, a i tak dosyc czesto konczy sie tak ze akurat jakis sasiad w tej wymarzonej lokalizacji, przy powtornej wizycie tez by sprzedal i daje numer ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz