Wpis z mikrobloga

#bizuteria #obraczki #zloto
Jest tu moze jakiś złotnik? Oddałem obrączkę z soczewka do poszerzenia, bo babeczka w sklepie nam źle doradziła, czy to normalne, że widocznie wgieła się soczewka, czy złotnik, źle to zrobił?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kompot34: Dopasowali Ci rozmiar przez rozciąganie, przez co soczewka właśnie się odkształciła, została zepchnięta. Żeby soczewka miała utrzymany kształt należałoby to zrobić poprzez rozcięcie i wstawkę materiału, ale… wtedy obrączka traci swoją bezszwowość (jeśli takową w ogóle miała). Stety, niestety większość złotników których znam zrobiłaby tak samo. To jest ten mankament soczewki podczas jej powiększania, problem pojawił się już na samym początku kiedy został źle dobrany rozmiar… W przypadku obrączek
  • Odpowiedz
  • 0
@totemy_bizuteria Czyli przy powiększeniu rozmiaru o 1 w górę było to nieuniknione? Jestem zły na Panią z obsługi, bo wpierała mi, że muszę mieć ten rozmiar mniejszą bo na 100% ja zgubie, po czym na odbiorze ledwo wchodziła na palec.
  • Odpowiedz
  • 0
@Insiders: jutro podjadę do nich, żeby to ogarnąć, ale wątpię, że uda mi się z nimi dogadać(właściciel jubilera to typowy Janusz), będę próbował to ogarnąć przez producenta.
  • Odpowiedz