Wpis z mikrobloga

hej wykopki
zakupilam autko w komisie. oczywiscie na jezdzie probnej wszystko ok, nie wymaga wkladu wlasnego - a jesli wymaga, to handlarz o tym nie wie. auto bez blach to nie mialam mozliwosci (wg handlarza) podjechac do innego mechanika wybranego przeze mnie, a jak bardzo musze to 200m dalej przeglady robia to tam mozemy sie przejsc. przeglad przeszlo, zero obaw ze nic nie jest ustawione, skoro jest ponad 40 komisow w ciagu i 1 stacja diagnostyczna /sarkazm. mialam 4 opony w bagazniku, dopiero jak je wyjelam po kupnie, to slyszalam jak bardzo auto piszczy przy hamowaniu... jeszcze sie przeszlam na diagnostyke komputerowa, wyskoczyly mi inne bledy... mechanik... spytalam czy moglby ogolnie sie rozejrzec co w tym aucie jest jeszcze do naprawy - nie ma problemu. suma sumarow u mechanika bede placic do 9k zl. (rozrzad, sprzeglo, skrzynia biegow, hamulec reczny, olej......)
w ksiazeczce zdrowia auta mam tylko pieczatki, nic co bylo robione w danym okresie czasu.
handlarz mowil ze auto nie wymaga wkladu finansowego, klauzula na fakturze mowi o
"(...) w zadnym przypadku sprzedajacy nie ponosi odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody szczegolne, bezposrednie, posrednie, przypadkowe lub wynikowe, ani odszkodowania za straty moralne, koszty lub wydatki mogace wynikac z uzytkowania pojazdu. historia wymiany rozrzadu silnika, serwisy olejowe filtrowe(...) nieznane - zalecana jest inspekcja i ewentualna regeneracja lub wymiana zuzytych elementow. klimatyzacja wymaga obslugi serwisowej."

i tu jest moje pytanie - czy ja moge sie domagac o jakikolwiek zwrot kosztow naprawy? oczywiscie oprocz klimatyzacji ktora jest uwzgledniona w klauzuli.
auto zakupilam w zeszlym tygodniu, odebralam we wtorek, od piatku stoi u mechanika.

#motoryzacja #komis #samochod #prawo
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Root_man Jak zawsze mądry polak po szkodzie. Przecież takie sprzęgło to normalna rzecz eksploatacyjna. Nie mówiąc już o oleju... Były od początku różne lampki ostrzegawcze, a i tak się w to pchałas.
  • Odpowiedz
@Root_man: Coś mi się obiło o uszy, że takie zapisy na fakturach nie mają mocy prawnej i dobry radca prawny może udupić sprzedawcę, natomiast oni też się cenią, a takie sprawy zwykle ciągną się długo.
  • Odpowiedz
@Root_man: serio ktoś kupuje auto w komisie lub od handlarza i wierzy, że bez wkładu własnego i w stanie idealnym? Owszem takie auta można kupić ale od ludzi których się zna. Owszem możesz się domagać takie mamy prawo.
  • Odpowiedz
@Root_man:

historia wymiany rozrzadu silnika, serwisy olejowe filtrowe(...) nieznane - zalecana jest inspekcja i ewentualna regeneracja lub wymiana zuzytych elementow. klimatyzacja wymaga obslugi serwisowej."

generalnie ten zapis wszystko kładzie, bo zostałaś poinformowana o stanie pojazdu, że wymaga weryfikacji, a co do zasady te elementy nie są objęte rękojmią jako elementy eksploatacyjne

Twoim jedynym punktem zaczepienia jest kwestia zapewnienia o tym że auto nie wymaga wkładu finansowego i obalenie tego zapisu
  • Odpowiedz
generalnie ten zapis wszystko kładzie, bo zostałaś poinformowana o stanie pojazdu, że wymaga weryfikacji, a co do zasady te


@Root_man: co to za samochód jak można wiedzieć?
  • Odpowiedz
@Root_man: dla mnie to wyglada jakby mechanik chcial z ciebie wydoic kase wymieniajac typowo eksploatacyjne rzeczy (bo nic innego co by pod to nie podchodzilo nie napisalas)

zreszta, nawet z najdrozszym rozrzadem powinna byc karteczka kiedy byl wymieniany jezeli byl wymieniany
  • Odpowiedz
  • 0
@piwakk uroki osob nieasertywnych
@Tja88 jak dlugo to tak... mocno srednio sie w to bawic i w dodatkowe koszty isc, szczegolnie, ze nie jestem pewnie pierwsza osoba, ktora sie tak naciela
@Adams_GA dzieki
@Mamiser renault laguna 3 2.0
@okfmale tak samo jak w ksiazeczce zdrowia auta powinno byc napisano co i kiedy bylo robione, a nie tylko same pieczatki. z rozrzadem to no coz, nie znam sie,
  • Odpowiedz