Wpis z mikrobloga

paliwoda, to ty?


@kubaatuu: Wy - nieuki - myślicie, że każdy, kto ogarnia pisownię na poziomie szkoły podstawowej, jest po filologii polskiej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mnie też wyzywają od paliwody, bo zwracam uwagę na rażące błędy. Zauważyłem, że większość łączy to samo: półanalfabetyzm oraz niska samoocena. ¯\(ツ)/¯

Bo po co przyznać komuś rację, jak można piętnować jego działania... Co nie, Jasiu?
  • Odpowiedz
na wykopie jest tradycja do przysrywania się jak ktoś napisze liczebniki w taki sposób jak na tej naklejce, zawsze ale to zawsze ktoś napisze komentarz że jest źle zapisane mimo że każdy rozumie o co chodzi xD


Na wykopie jest tradycja do przysrywania się, kiedy ktoś napisze liczebniki w taki sposób, jak na tej naklejce. Zawsze, ale to zawsze ktoś napisze komentarz, że jest źle zapisane, mimo że każdy rozumie, o co chodzi. xD

@bylem_zielonko: Nie na wykopie, tylko wszędzie. Gdyby nie ludzie, którzy robią to, czego nauczyciele w podstawówce nie dali rady zrobić, to internet byłby jeszcze bardziej zasrany
StaryWedrowiec - >na wykopie jest tradycja do przysrywania się jak ktoś napisze licze...

źródło: szkola_podstawowa

Pobierz
  • Odpowiedz
byłoby śmieszniejsze gdyby tekst na naklejce był napisany poprawnie po polsku


@corran11: A jak jest poprawnie? Widuje się formy: 90-tych i inne takie. Jakie jest poprawne.
  • Odpowiedz
Nie na wykopie, tylko wszędzie. Gdyby nie ludzie, którzy robią to, czego nauczyciele w podstawówce nie dali rady zrobić, to internet byłby jeszcze bardziej zasrany analfabetyzmem.


Jesteś w miejscu publicznym więc powinieneś stosować zasady kultury, a jej częścią jest poprawna pisownia.


A teraz wypad do nauki interpunkcji, półanalfabeto.


@StaryWedrowiec: zesraleś się. Kolejny paliwoda, NIEUKU xD
  • Odpowiedz
zesraleś się. Kolejny paliwoda, NIEUKU xD


@bylem_zielonko: To ty się zesrałeś o to, że w miejscach publicznych ktoś śmie wymagać pisowni zgodnej z zasadami, których uczyłeś się przez osiem lat, w szkole podstawowej, hipokryto. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: bo to jak ludzie tu pisza po polsku, to jakaś tragedia. Znam obcokrajowców, którzy lepiej piszą po polsku.
A najbardziej mnie wkurza pisanie "także" zamiast "więc" lub ewentualnie "tak że".
  • Odpowiedz