Wpis z mikrobloga

Dobra, podjąłem decyzję.

Pijcie ze mno kompot mirki, zwalniam się.

Znowu zaczynam powoli czuć że świat stoi przede mną otworem.
Pora na trzy tygodnie urlopu, potem chwila nauki w sferach których mi dziś brakuje a na które nie chciało mi się znajdować czasu wśród codzienniego #!$%@? i wypalenia i zaczynam szukać nowej roboty.

Po to by znów czuć że robię coś sensownego, znów czuć że się rozwijam, znów mieć przyjemność ze wstawania rano do pracy.

Przez kolejne dwa lata, a potem możliwe że znów będę miał ochotę napisać to samo ( ͡º ͜ʖ͡º).

Wreszcie zadbam o siebie, zrzucę z siebie ten ciężar świadomości że jak coś #!$%@? to jebnie kontrakt za 40 baniek I inne #!$%@? (tak, jestem mentalnym niewolnikiem)

Pora na zmianę nawyków i zadbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne.

Czas na reset. Kupa hajsu na koncie koncie, 26 level, brak żony, dzieci, kredytu. Lepszego momentu nie będzie.
Pitstop i lecimy dalej - po taką przyszłość jakiej chce a nie jaką mieć muszę.

Spodziewam się komentarzy żeby się nie zwalniać póki nie znajdę nowej roboty - sądzę że naprawdę mam poduszkę finansową wystarczającą żeby wegetować przez pół roku a i tak sporo zostanie. Nie mierze jakości życia w złotówkach tylko w poczuciu sensu i spełnieniu. A przede wszystkim radości. I niestety tego brakowało od dłuższego czasu.

Muszę się zatrzymać i pomyśleć. Podjąć wybory których chce podjąć a nie które muszę bo zbliża się koniec miesiąca i trzeba ogarnąć skąd wziąć pieniądze.

I wiem że większość z was to #!$%@? obchodzi ale to jednak mirko i chciałem to gdzieś rzucić w eter. Choćby po to żeby kiedyś tu wrócić i zobaczyć gdzie to doprowadziło.

Miłego dnia mireczki i mirabelki, i pamiętajmy - żyjmy #!$%@? bo życie jest jedno.

#pracbaza #pracait
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pijcie ze mno kompot mirki, zwalniam się.

@cl_master: daj znać czy próbowali cię zatrzymać czy #!$%@? mieli, ciekawi mnie czy coś się zmieniło od 2022 w tej kwestii bo wtedy to aż błagali żeby zostać xD
  • Odpowiedz
  • 2
@thority zadzwoniłem do jednego z moich przełożonych (tak technicznie to mam 3 a on jest szefem szefów xD). Moja odpowiedź to będzie w sumie update dla @Kupamilosci
powiedziałem mu przez telefon że będziemy się żegnać i daje znać jak najwcześniej. Ogólnie chłop zrozumiał, dało mu to sporo do myślenia i zadzwonił jeszcze 2h później z nową ofertą. Polegałaby na innych obowiązkach, rozwoju i innym, nowiutkim zespole z kilkoma senior developerami
  • Odpowiedz
zadzwonił jeszcze 2h później z nową ofertą. Polegałaby na innych obowiązkach, rozwoju i innym, nowiutkim zespole z kilkoma senior developerami (ja jestem QA)


@cl_master: dzięki za update, czyli może wyglądać że zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników nadal jest i firmy są świadomo, że znalezienie takiego może być ciężkie. Powodzenia!
  • Odpowiedz