Wpis z mikrobloga

#motocykle #motomirko
kupuje moto typu adv i w związku z tym potrzebuję trochę odświeżyć już moją szafę. plan jest taki, aby pojeździć znów coś w lekkim terenie (czytaj szutry, jakieś drogi dojazdowe obrośnięte krzaczorami itp) i dlatego potrzebuję też kasku (lub bardziej chce) adventure/dual. Na moim głównym celowniku jest airoh commander (tyle za mam juz inny kask z tej firmy, który po czasie jak się okazało gdzieś mnie uciska, dlatego boję się, że tu może być podobnie). Dlatego przeszukując sklepy trafiłem na kask IXS ixs209. sama firma jest mi znana, mało tego, miałem już ich kask (fulla) na rower, jak i miałem ich ochraniacze. Ale totalnie nie wiem, jak im wychodzą kaski motocyklowe. W internecie praktycznie zero recenzji tego modelu. Dlatego też pytam tu, czy ktoś miał z tym kaskiem styczność? Cena dość niska, powiedziałbym ze zastanawiająco niska
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

(tyle za mam juz inny kask z tej firmy, który po czasie jak się okazało gdzieś mnie uciska, dlatego boję się, że tu może być podobnie).


@ImeNs: To nie ma znaczenia za bardzo, modele się mogą różnić znacząco w ramach jednej marki a nawet w ramach jednego modelu (np. Scorpion Exo i Exo 2 to zupełnie inny kształt skorupy)
  • Odpowiedz
  • 1
@ja_tu_tylko_na_moment: no własnie taki sam efekt mam w innym modelu airoha. jak kupowałem go (a to nie był moj pierwszy kask w życiu) to wiedziałem na co mam zwracać uwagę itp., w jaki sposób przymierzać aby wszystko było ok. dopiero po jeździe rzędu 3/4h zaczyna w jednym miejscu mnie tak mocno uciskać, że musze przerwać jazdę bo czuję, że zaraz zwariuję.
  • Odpowiedz