Wpis z mikrobloga

Niesamowite jest to, że Dudu jeździ po świecie, odwiedził już Bidena, Trumpa, Xi Jinpinga, załatwił pomoc Ukrainie, współprace handlową z Chinami, bezwizowy pobyt 15 dniowy.... A Tusk spamuje na Twitterze o piłeczce i o winie Pisu we wszystkim, mimo, że już od ponad pół roku nie rządzą xD A Jedyne czym Koalicja Deweloperska zajęła się w ciągu ostatnich miesięczny to nieudanym przepychaniem kredytu 0% xD Matrix

#bekazlewactwa #polityka #nieruchomosci #ekonomia #polska
GlenGlen12 - Niesamowite jest to, że Dudu jeździ po świecie, odwiedził już Bidena, Tr...

źródło: tusek

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: Przecież Tusk był razem z Dudą na spotkaniu z Bidenem xD A w ogóle, z tym "załatwieniem" pomocy Ukrainie to ja tylko przypomnę, że Republikanie MAGA głosowali przeciwko niej, a jedna z ich czołowych postaci chciała odwołania marszałka Izby Reprezentantów za umożliwienie głosowania nad tym.
  • Odpowiedz
  • 127
@GlenGlen12: nie wiem, czy wiesz, ale wnioskuję, że nie wiesz po wpisie, więc uświadamiam: w Polsce prezydent nic nie może. Gdyby nie rząd PiS, to nie byłoby żadnej pomocy Ukrainie, gdyby nie rząd Tuska, to nie byłoby tego ruchu bezwizowego z chinolami. Więc pozostaje mu to „odwiedzanie”
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: Przecież ten wyjazd Dudy do Chin był uzgodniony z ludźmi Tuska, a konkretnie z Sikorskim. Dudzie towarzyszył przedstawiciel naszego MSZ. Nie wiem po co próbujesz dokładać tutaj ognia do politycznej wojenki skoro obie strony postanowiły załatwić temat ponad podziałami.
  • Odpowiedz
A Tusk spamuje na Twitterze o piłeczce i o winie Pisu we wszystkim


@GlenGlen12: Coś mi świta, że była partia spamująca takimi wpisami przez 8 lat i zrzucająca winę za wszystko na Tuska, pomimo tego że on sam zszedł z polskiej sceny politycznej a PO nie rządziło.

Ale może się myle
  • Odpowiedz
Niesamowite jest to, że Dudu jeździ po świecie


@GlenGlen12: Szuka kogoś kto go nie wyda państwu polskiemu po tym jak ucieknie z kraju po zakończeniu kadencji ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Vetinari: oczywiście, że Tusk spotykał się ze wszystkimi najważniejszymi politykami w Europie i nie tylko. Przecież ta wizyta Dudy, o której piszę OP, odbyła się tylko dlatego, że Biden chciał porozmawiać z Tuskiem, a Duduś nigdy nie spotkał się z Bidenem, dlatego zaprosili go na doczepkę, żeby zachować savoir vivre xD
  • Odpowiedz
@Gours

@GlenGlen12: nie wiem, czy wiesz, ale wnioskuję, że nie wiesz po wpisie, więc uświadamiam: w Polsce prezydent nic nie może.


No niestety coś tam może. Wyciągać przestępców z więzienia, powoływać aparatczyków na sędziów i blokować ustawy.
  • Odpowiedz
w Polsce prezydent nic nie może


@Gours: Nic nie może to w Niemczech. W Polsce ma prawo weta, inicjatywę ustawodawczą, prawo laski, mianuje szefów najważniejszych sądów (np Manowska mianował mimo, że nie tego od niego chciano) I 1/3 różnych gremiów jak np kkritv. Oczywiście, że w Polsce więcej może premier, ale nie jesteśmy Niemcami.
  • Odpowiedz