Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tutaj bawi się/zarabia z wykorzystaniem botów do automatycznego tradingu na gieldzie/fx?

Chodzi mi tutaj bardziej o napisanie kodu i naukę z wykorzystaniem api niż faktyczne zarabianie kasy. W sensie napisaie backendu, wybranie vps, odpalenie tego na koncie real, na początek wystarczy najprostszy algo, żeby wprawic projekt w ruch.
Stack to raczej Java bo z tym mam doświadczenie, może póżniej Python.

Widzę, że xtb oferuje swoje api oparte na websockets.

Jakieś opinie/linki/porady?

Mam świadomość, że na 99% zainwestowana kasa pójdzie na straty, ale chodzi bardziej o naukę, a kto gral w tego typu gry na demo to wie, że nawet pare stówek zainwestowane na real to inne podejście niż kk na demo.

#xtb #programista15k #gielda #kryptowaluty
  • 11
  • Odpowiedz
@cebulowyInwestor: Python król, Ja używam API do XTB. Zapraszam na priv jak coś. Odpalasz na DEMO, patrzysz czy zarabia a potem jedziesz na REAL. Mogę Ci polecic dobre libki. Jak zarobię to nawet wesprę autora ....no ale jeszcze go nie wsparłem :)
  • Odpowiedz
@cebulowyInwestor: Nikt już botów nie pisze od zera, są freameworki do algotradingu. Cała zabawa polega na żmudnym testowaniu swoich strategii długimi miesiącami zanim wejdziesz live i #!$%@? i później wracasz do testowania, jak masz zaparcie i trochę kasy to znajdziesz jakieś możliwości, szczególnie na arbitrażu trójkątnym albo bardziej kątnym. Przegrywasz z ludźmi, którzy mają kasę na moc obliczeniową i machine lerning. Doświadczenia jakie zbierzesz w zabawie nikt Ci nie odbierze.
  • Odpowiedz
@cebulowyInwestor: Dawno temu bawiłem się w boty na forexie, dawało radę wyjść na 0 ale problemem jest to, że szybko walczysz nie z rynkiem a spreadem i to denerwuje. Teraz mam po prostu system analizy rynku ale nie bawię się już w day trading tylko dłuższy termin więc nie potrzebuję automatycznej egzekucji tylko sobie sam sobie otwieram i zamykam pozycje na podstawie tego co mówi skrypt. Wahania i tak się
  • Odpowiedz